Dzisiaj postanowiłam pokazać jak uszyć podkładki obiadowe z jesiennym liściem.
Liść szyty jest metodą pp czyli na papierze. Metoda ta doskonale sprawdza się gdy mamy do uszycia ostre kąty lub bardzo małe elementy.
Wzór liścia miałam wydrukowany na papierze sześć razy.
Podczas szycia liść znajduje sie pod spodem, a z góry szyłam po wydrukowanych liniach. Przy tej metodzie trzeba często rozprasowywać materiały żeby po wyrwaniu papierków liść nie rozjechał się. Liść który szyłam składał się z dwóch segmentów , które trzeba zeszyć ze sobą po dokładnym wyrównaniu materiału w miejscu szycia.
Po wyrwaniu papierków jeszcze raz dokładnie wyprasowałam liście i przycięłam do rozmiaru 16 x 16 cm.
Następnie doszyłam z dwóch stron cienkie paseczki o szerokości 3 cm i z jednej strony prostokąt materiału tła o rozmiarach 16 x 9 cm.
W ten sposób powstała baza do podkładki. Liść obszyłam zieloną ramką o szerokości 5 cm, a następnie ramką brązową też o szerokości 5 cm. Potem stworzyłam kanapki czyli połączyłam z sobą spodnia tkaninę podkładki, dwie warstwy flaneli oraz górę podkładki.
Tym razem połączyłam poszczególne warstwy kanapki klejem w sprayu służącym do przyklejania aplikacji. Bałam się , że cztery warstwy kanapki mogą mi się rozjeżdżać podczas szycia.
Wypikowałam tło w kręciołki i brązową ramkę lotem trzmiela.
Zachęcam do spróbowania swoich sił w szyciu takich małych patchworków. Są one doskonałym prezentem pasującym prawie do każdego tradycyjnego wnętrza.