Kama: walentynkowe (nie tylko) dekoracje z serc z tego, co pod ręką

Walentynki już pukają do drzwi. Nie masz dekoracji walentynkowych? Możesz je błyskawicznie zrobić z tego co masz pod ręką lub w domowej szufladzie robiąc bardzo proste serca, którymi możesz ozdobić mieszkanie, walentynkowy bukiet czy upominek.
Tarnowskie Góry
Serca robi się z wąskich prostokątów wyciętych z dowolnego materiału: ja zrobiłam serca z czerwonego kartonu, starego złotego, wąskiego paska, plastikowej teczki na dokumenty i pasków wyciętych z magazynu drukowanego na grubym błyszczącym papierze. Do zrobienia serc potrzebny jest jeszcze zszywać lub klej. Ja użyłam zszywacza ponieważ klejenie dłużej trwa.
Tarnowskie Góry

Prostokąt (jego szerokość i długość zależy od tego, jak wielkie ma być serce) złożyć na pół, a następnie ułożyć w kształt litery M i zszyć u dołu lub skleić. Jeśli serce ma mieć zawieszkę przed zszyciem włożyć ją pomiędzy powstałe serce. Jeśli serce jest z papieru można je dodatkowo po zszyciu wymodelować przeciągając je od środka nożycami.

Tarnowskie Góry

Gotowe serce lub serca można powiesić na przykład na gałązkach, rozpiętym sznurku, przyczepić do firany, zamieścić na walentynkowym bukiecie czy upominku.

Tarnowskie Góry

Tak zrobione serca można także wbić na pik (pojedynczo lub więcej na jednym piku) a pik można wbić do doniczki z rośliną domową (u mnie w bazylii) czy wsadzić nawet do zwykłego słoika.

Tarnowskie Góry

Składając kilka pasków można zrobić serca wielokolorowe lub serca pełne (każdy pasek powinien być krótszy od poprzedniego o półtora grubości papieru czy innego materiału, z którego są robione serca).

Tarnowskie Góry

W podobny sposób można zrobić wiszącą ozdobę. Do jej zrobienia potrzebne są: sznurek/wstążką , wycięte z dowolnego papieru, plastikowej teczki czy pianki w arkuszach paski (ich długość i szerokość zależy od tego, jak wielkie mają być serca), zszywacz lub klej np. magik. Paski złożyć na pół. Do pierwszego paska włożyć zawieszkę i wywinąć pasek na kształt serca. Na powstałe serce od dołu nałożyć kolejny pasek, przeszyć u samego dołu zszywaczem i wymodelować kolejne serce. Serc może być dowolna ilość. Powiesić je można na przykład na żyrandolu, karniszu czy uchwycie do jakiegoś mebla.TG.NET.PL

Portal Powiatu Tarnogórskiego - Tarnowskie Góry
adres redakcji: Nakło Śląskie, ul. Sienkiewicza 7

KONTAKT

redaktor naczelny - Zbigniew Markowski
tel.: 32 284 36 85,
portal@tg.net.pl