Kama: Kartki na Dzień Ojca - część II

Jeśli nie zmożemy złożyć tacie z okazji Dnia Ojca życzeń osobiście możemy wysyłać mu własnoręcznie zrobioną kartkę. Kartkę można także dołączyć do prezentu, jeśli składamy osobiście życzenia. Zaproponowane poniżej kartki, lekko je modyfikując, można wysłać każdemu mężczyźnie z okazji urodzin lub imienin.

Kartka z koszulą i krawatem
Materiały: karton karbowany, kolor wg uznania, biały karton, 2 samoprzylepne perełki, papier na koszulę i na krawat, klej do papieru.
Tarnowskie Góry
Wykonanie: Z białego kartonu wyciąć kartkę bazę o wymiarach 30x20 cm, złoży na pół, zgięcie utrwalić przeciągając po zgięciu metalową linijkę, z karbowanego papieru wyciąć prostokąt o wymiarach 15 x20 cm, nakleić na kartkę bazę, z białego kartonu wyciąć prostokąty o wymiarach: 10x12 cm, 12x2,5 cm, 5x2 cm oraz krawat, krawat odwzorować na wzorzystym papierze (ja użyłam tęczowy papier brokatowy), nakleić wycięty element na krawat wycięty z kartonu, z prostokąta 5x2 cm wyciąć dwa połączone trójkąty – kołnierzyk, z wzorzystego papieru wyciąć prostokąt o wymiarach 10x12 cm, odrysować na papierze „kołnierzyk” i wyciąć, nakleić elementy z papieru na odpowiadające im elementy wycięte z kartonu, nakleić „koszulę” na kartkę bazę, przykleić krawat a następnie „kołnierzyk”, na prostokącie o wymiarach 12 x 2, 5 cm zrobić napis (pisakiem do CD, farbą konturówką), nakleić prostokąt na kartkę bazę, przykleić po bokach 2 małe kolorystycznie dobrane do całości samoprzylepne perełki, napisać w środku kartki życzenia. Jeśli mamy kolorowy czy wzorzysty karton i z niego wycinamy elementy koszuli i krawat, nie trzeba wycinać tych elementów z białego kartonu.

Kartka ze zdjęciem
Materiały: zdjęciem z tatą z okresu wczesnego dzieciństwa, brązowy karton karbowany, biały katon, zielony duży liść z sztucznego bukietu, serce z biedronką (można kupić np. w pasmanterii), czerwony karton, klej do papieru, ciemnozielony marker do CD.
Tarnowskie Góry
Wykonanie: z białego kartonu wyciąć kartkę bazę o wymiarach 30x20 cm, złoży na pół, zgięcie utrwalić przeciągając po zgięciu metalową linijkę, z karbowanego papieru wyciąć prostokąt o wymiarach około 10x2,5 cm oraz prostokąt większy z każdego boku o 0,5 cm niż zdjęcie, na węższym prostokącie zrobić napis, przykleić ukośnie na kartkę, nakleić liść a na niego serce z biedronką, prostokąt, na którym będzie zdjęcie obwieść zielnym markerem używając do tego linijki, przykleić na karton zdjęcie a następnie całość nakleić na kartkę bazę, z czerwonego kartonu wyciąć kilka rożnej wielkości serc (karton można lekko podmalować używając do tego zbitego kawałka waty tak aby był podobny kolorystycznie do serca z biedronką, nakleić serca na kartkę, napisać zielonym pisakiem do CD życzenia. Kartkę można inaczej ozdobić niż zrobiłam to ja – jej podstawą jest zdjęcie z tata, im starsze tym lepiej.

Kartka z muszką
Materiały: karton karbowany, kolor wg uznania, biały karton, 20 cm czarnej (lub inny kolor) aksamitnej wstążki o szerokości 6- 8 cm, 300 cm czarnej tasiemki (lub dobranej do innego koloru wstążki) o szerokości 0, 5 cm, listek z starego sztucznego bukiety, mały pasmanteryjny kwiatek, biały karton, klej magik lub wikol.
Tarnowskie Góry
Wykonanie: z białego kartonu wyciąć kartkę bazę o wymiarach 15x20 cm (jeśli chcemy kartkę rozkładaną wyciąć prostokąt 30x20 cm), z karbowanego kartonu wyciąć prostokąt kartkę bazę o wymiarach 15x20 cm, nakleić prostokąt z karbowanego papieru na kartkę bazę, 20 cm wiązki złożyć nakładając do środka końcówki tak aby lekko na siebie zachodziły, przewiązać w środku tasiemką, formułując jednocześnie muszkę, zostawić po jakieś 10 cm tasiemki, resztę obciąć, z białego kartonu wyciąć prostokąt o wymiarach około 10x2 cm, zrobić na kartonie napis Dzień Ojca: można nakleić gotowe (można kupić w arkuszach w sklepach z artykułami papierniczymi) lub wycięte litery napisać pisakiem do CD, farbą konturówką lub wydrukować nakleić napis na kartkę, lekko na prostokąt z napisem nakleić liść a na niego kwiatek, nakleić na kartkę muszkę, końcówki do zwiania muszki nakleić punktowo. Zamiast robić muszkę można wykorzystać) małą gotową muszkę (ja wykorzystałam muszkę z dziecięcego stroju kota).


TG.NET.PL

Portal Powiatu Tarnogórskiego - Tarnowskie Góry
adres redakcji: Nakło Śląskie, ul. Sienkiewicza 7

KONTAKT

redaktor naczelny - Zbigniew Markowski
tel.: 32 284 36 85,
portal@tg.net.pl