Kama: Własnoręczne kartki na Dzień Babci

Niebawem Dzień Babci oraz Dzień Dziadka. Nie zawsze możemy złożyć im życzenia osobiście. Proponuję nie wysłać im sieciowych kartek a zrobić dla babci i dziadka własnoręczne kartki. Z pewnością pamiętają laurki, jakie kiedyś dostawali i własnoręcznie zrobione kartki bardzo ich ucieszą.
Tarnowskie Góry
Zrobienie własnoręcznej kartki nie jest trudne i poradzą sobie ze zrobieniem ich nawet osoby, które tego nigdy nie robiły. Do zrobienia ich potrzebna jest kartka baza (pojedyncza lub składana) na którą można użyć zwykły karton lub, jak w moim przypadku także perłowy (wtedy kartka mus być składana ponieważ nie można na niej nic napisać – do środka wystarczy włożyć zwykłą kartkę np. do drukarki i na niej napisać życzenia). Kartka baza może być też np. w kształcie serca (jedno z serc, które ja zrobiłam jest asymetryczne). Do ozdobienia kartek przydadzą się wstążki, pasmanteryjne kwiatki, koraliki itp. drobiazgi, które można przykleić. Do klejenia użyłam kleju magik. Poniżej kilka moich pomysłów na kartki z okazji Dnia Babci, może staną się inspiracją do zrobienia własnoręcznych kartek ukochanym babciom.
Tarnowskie Góry
Tarnowskie Góry
Tarnowskie Góry
Tarnowskie Góry

PS
Do zrobienia pierwszej kartki wykorzystałam różę z organzy, jak ją w prosty sposób zrobić napisałam w sąsiednim artykule.
Jeśli babcia nosi broszki zamiast przyklejać różę można przygotować ją jako broszkę i przypiąć do kartki. TG.NET.PL

Portal Powiatu Tarnogórskiego - Tarnowskie Góry
adres redakcji: Nakło Śląskie, ul. Sienkiewicza 7

KONTAKT

redaktor naczelny - Zbigniew Markowski
tel.: 32 284 36 85,
portal@tg.net.pl