Kama: Kartki Walentynkowe

Niedługo Walentynki i jeśli ktoś daje z tej okazji „walentynkę” to zachęcam do zrobienia jej własnoręcznie. Kartki walentynkowe, które przygotowałam w tym roku nie wymagają żadnych umiejętności plastycznych, więc są łatwe do zrobienia. Nie trzeba używać tych samych materiałów, które ja użyłam, a tego, co się znajdzie w domowych szufladach. 
Tarnowskie Góry
Trzy serca: na czerwoną kartkę bazę nakleiłam mniejszą składaną kartkę, na którą nakleiłam klejem magic czerwoną wąską wstążkę oraz serca z filcu w arkuszach, serca z papieru brokatowego i serca koraliki.
Tarnowskie Góry

Miłosne lody: z kartonu wycięłam kartkę bazę, którą złożyłam w pół i wycięłam prostokąt odpowiadający wielkością wielkości kartki bazy, z tyłu kartki bazy umieściłam posmarowany klejem magić patyczek po lodach i nakleiłam na całość wycięty prostokąt, na pierwszą część karki bazy nakleiłam gotowe walentynkowe naklejki.

Tarnowskie Góry

Miłosny balonik: na składaną kartkę bazę nakleiłam klejem magic kawałek sznurka a następnie pasmanteryjną aplikację balonika z sercem i ptakiem, do sznurka dokleiłam kokardkę ozdobioną cekinem.

Tarnowskie Góry

Walentynkowy kwiat: na prostokątną składaną kartkę bazę nakleiłam klejem magic kawałek łańcuszka z drobnymi czerwonymi koralikami, tak aby imitował łodygę, do niego dokleiłam serce z filcu w arkuszu a na niego nakleiłam nieco mniejsze serce z papieru brokatowego a następnie małe serce koralik, na łańcuszek nakleiłam małą kokardkę z wstążki.

Tarnowskie Góry

Serca i motyle: z pianki w arkuszach wycięłam dwa serca, pomiędzy nie włożyłam patyk po lodach i obie części skleiłam klejem magic, na przednią część nakleiłam metaliczne serca oraz motylki, patyk przewiązałam czerwoną wstążką. Z tyłu kartki można coś napisać pisakiem do CD. Tak zrobioną kartkę można wbić do doniczki z kwiatkiem.

Tarnowskie Góry

Inne kartki walentynkowe można znaleźć w moich wpisach z poprzednich lat.TG.NET.PL

Portal Powiatu Tarnogórskiego - Tarnowskie Góry
adres redakcji: Nakło Śląskie, ul. Sienkiewicza 7

KONTAKT

redaktor naczelny - Zbigniew Markowski
tel.: 32 284 36 85,
portal@tg.net.pl