Lucy: bukieciki na Dzień Matki z kwiatów z lakieru i drutu

Za niedługo Dzień Matki zamiast tradycyjnego bukietu można podarować mamie z tej okazji trwały bukiecik z kwiatów wykonanych z drutu i lakieru do paznokci (jak je zrobić napisałam w poprzednim wpisie).
Tarnowskie Góry
Pierwszy bukiecik to niezapominajki. Do kwiatów dorobiłam listki: z zielonej butelki typu PET wycięłam listki i delikatnie opaliłam ich kontury nad świecą, drobiłam też żółte pączki (z drutu i żółtych koralików) cały bukiecik wbiłam w piankę florystyczną umieszczoną w nakrętce po dezodorancie. Nakrętkę okleiłam zielonym materiałem, na który przykleiłam żółtą wstążkę.
Tarnowskie Góry

Drugi bukiet przypomina drzewko szczęścia: kwiaty i listki wykonane z drutu i lakieru skręciłam drucikami tak aby stworzyć kompozycję a następnie skręciłam dolną część drutu w okrągła podstawę.

Tarnowskie Góry

Kwiaty i liście z drutu i lakieru do paznokci wbiłam w gąbkę florystyczną umieszczoną w płaskiej nakrętce z tubki z kocimi przysmakami, do bukietu dołożyłam pączki (nabite na druciki styropianowe kulki pomalowane zielonym lakierem), nakrętkę okleiłam wstążką w dwóch odcieniach różu harmonizujących z płatkami kwiatów.

Tarnowskie Góry

Czwarty bukiecik, to czerwone kwiaty z drutu i lakieru do paznokci ze środkami ze styropianu, druciki ze styropianowymi kulkami i liście wycięte z filcu. Łodygi kwiatów okręciłam zielonym kordonkiem. Skomponowany bukiet wbiłam do pianki przyklejonej do krążka po wstążce.

Tarnowskie Góry

Piąty bukiecik to kwiaty z drutu i lakieru do paznokci z liśćmi z butelki typu PET. Bukiecik wbiłam do gąbki umieszczonej w nakrętce po płynie do kąpieli. Ponieważ nakrętka kształtem przypomina koszyk postanowiłam drobić z drutu okręconego wstążką uchwyt. Z boku na uchwycie zawiązałam kokardkę.TG.NET.PL

Portal Powiatu Tarnogórskiego - Tarnowskie Góry
adres redakcji: Nakło Śląskie, ul. Sienkiewicza 7

KONTAKT

redaktor naczelny - Zbigniew Markowski
tel.: 32 284 36 85,
portal@tg.net.pl