Kama: Mini choinki z szyszek - część III

Na mini choinki najlepsze są szyszki sosny, ale można dowolnie eksperymentować. Wykonanie choinki z szyszki jest łatwe ale przyklejanie elementów ozdobnych wymaga ze względu na niewielki rozmiar szyszki precyzji, co może dzieciom sprawiać trudność. Dzieciom można zaproponować zrobienie choinek metodą upychanie ozdobnych elementów pomiędzy łuskami szyszki. Cztero- czy pięciolatkom można dać do pracy pomalowane szyszki i gotowe elementy ozdobne.
Po przyniesieniu do domu szyszki należy zostawić na klika dni, aby rozłożyły łuski. Jak wyschną usunąć nasionka. Jak i czym malować szyszki i jak usuwać najsprawniej nasionka napisałam w wątku o kwiatach z szyszek. Do zrobienia choinek wybierać szyszki o w miarę prostych dołach.

Mini choinka z szyszki 9
Materiały: szyszka z sosny, zielona farba akrylowa lub klej brokatowy lub farba do szkła, plastelina (może być brokatowa) różne kolory, pojemnik po świeczce do podgrzewacza.
Tarnowskie Góry
Wykonanie: szyszkę pomalować farbą lub klejem brokatowym, zostawić do wyschnięcia, z plasteliny utoczyć kulki, kulki powpychać pomiędzy łuski szyszki, do pojemnika po świeczce wcisnąć plastelinę, nasadzić na plastelinę szyszkową choinkę. Zamiast kulek z plasteliny można użyć owoce jarzębiny. Na zdjęciu szyszka pomalowana farbą do szkła, pojemnik po świeczce oklejony wstążką i przewiązany złotym sznurkiem.

Mini choinka z szyszki 10
Materiały: szyszka z sosny, zielona farba akrylowa lub klej brokatowy lub farba do szkła, wata (mogą być kolorowe waciki kosmetyczne), pojemnik po świeczce do podgrzewacza, plastelina.
Tarnowskie Góry
Wykonanie: szyszkę pomalować farbą lub klejem brokatowym, zostawić do wyschnięcia; z waty lub wacików kosmetycznych odrywać kawałki waty i pozbijać je w kulki (najlepiej robi się to w zwilżonych wodą pałacach), kulki powpychać pomiędzy łuski szyszki, do pojemnika po świeczce wcisnąć plastelinę, posmarować klejem pojemnik, przykleić na niego wycięty prostokątny kawałek waty, nasadzić na plastelinę szyszkową choinkę.

Mini choinka z szyszki 11
Materiały: szyszka z sosny, zielona farba akrylowa lub klej brokatowy lub farba do szkła, piórka różne kolory, pojemnik po świeczce do podgrzewacza, plastelina, samoprzylepna gwiazdka.
Tarnowskie Góry
Wykonanie: szyszkę pomalować farbą lub klejem brokatowym, zostawić do wyschnięcia, jak szyszka wyschnie pomiędzy łuski poupychać różnokolorowe piórka – piórka można upychać całe lub pociąć je na mniejsze kawałki, na jednej z górnych łusek nakleić gwiazdkę, do pojemnika po świeczce wcisnąć plastelinę, umocować w pojemniku szyszkową choinkę.

Mini choinka z szyszki 12
Materiały: szyszka z sosny, zielona farba akrylowa lub klej brokatowy lub farba do szkła, druciki kreatywne różne kolory, pojemnik po świeczce do podgrzewacza, plastelina, samoprzylepna gwiazdka.
Tarnowskie Góry
Wykonanie: szyszkę pomalować farbą lub klejem brokatowym, zostawić do wyschnięcia, jak szyszka wyschnie pomiędzy łuskami przepleść druciki kreatywne, jeden drucik wyprowadzić do góry, przykleić na niego gwiazdkę, do pojemnika po świeczce wcisnąć plastelinę, umocować w pojemniku szyszkową choinkę.

Zamiast choinki dziecko może zrobić z szyszki kwiatek
Materiały: szyszka z sosny, zielona farba akrylowa lub klej brokatowy lub farba do szkła, drobne sztuczne kwiatki, pojemnik po świeczce do podgrzewacza, plastelina.
Tarnowskie Góry
Wykonanie: szyszkę pomalować farbą lub klejem brokatowym, zostawić do wyschnięcia, jak szyszka wyschnie pomiędzy łuski powpychać kwiatki, do pojemnika po świeczce wcisnąć plastelinę, umocować w pojemniku kwiatek. Na zdjęciu szyszka kwiatek naklejona jest na zdrewniała łuskę egzotycznej rośliny.


TG.NET.PL

Portal Powiatu Tarnogórskiego - Tarnowskie Góry
adres redakcji: Nakło Śląskie, ul. Sienkiewicza 7

KONTAKT

redaktor naczelny - Zbigniew Markowski
tel.: 32 284 36 85,
portal@tg.net.pl