AAnna: patchworkowe ocieplacze – dekoracje na jajka

Mam na imię Anna, mieszkam na Śląsku Cieszyńskim. Zawsze lubiłam różne roboty ręczne, ale od kilku lat moja pasją stało się szycie. Dzięki Internetowi odkryłam kolorowy świat patchworków: różne wzory, kompozycje i techniki szycia, a także poznałam szerokie grono osób o podobnym hobby – tak też poznałam Grażkę. Grażyna to dla mnie mistrzyni patchworku – ja nie mam jeszcze odwagi szyć takich dużych form jak Ona, ale stworzyłam dość pokaźny zbiór różnych drobiazgów i niektóre z nich chciałabym tu pokazać. Często nie mają one żadnej wartości użytkowej - cieszą jedynie oko, mnie sprawiają ogromna frajdę przy tworzeniu i mam nadzieję, że cieszą również tych, do których trafiają. Uczestniczę także w projekcie „Kołderka za jeden uśmiech” – specjalizuję się w kwadratach z elementami paluszkowymi. Na początek, ponieważ za niedługo Święta Wielkanocne pokazuję kurki – ocieplacze na jajka, może kogoś zainspirują do stworzenia własnych ocieplaczy – dekoracji świątecznych.

Tarnowskie Góry

Pomysł na dekoracyjne kurki-ocieplacze znalazłam na stronie internetowej japońskiego czasopisma, którego tytułu nie znam (zdjęcie czasopisma na końcu wpisu).

Tarnowskie Góry

Opracowałam swój własny wykrój i tak powstała pierwsza kurka.

Tarnowskie Góry

... a potem dalsze

Tarnowskie Góry

i dalsze.

Tarnowskie Góry

Kurki mogą mieć różną kolorystykę i można z nich zrobić świąteczne ( i nie tylko) kompozycje dekoracyjne. Można je także podarować w prezencie.

Tarnowskie Góry

W następnym wpisie pokażę moje ptaszki.



TG.NET.PL

Portal Powiatu Tarnogórskiego - Tarnowskie Góry
adres redakcji: Nakło Śląskie, ul. Sienkiewicza 7

KONTAKT

redaktor naczelny - Zbigniew Markowski
tel.: 32 284 36 85,
portal@tg.net.pl