Grażka: podkładki z jesiennym liściem krok po kroku

Dzisiaj postanowiłam pokazać jak uszyć podkładki obiadowe z jesiennym liściem.

Tarnowskie Góry

Liść szyty jest metodą pp czyli na papierze. Metoda ta doskonale sprawdza się gdy mamy do uszycia ostre kąty lub bardzo małe elementy.  

Tarnowskie Góry

Wzór liścia miałam wydrukowany na papierze sześć razy.

Tarnowskie Góry

Podczas szycia liść znajduje sie pod spodem, a z góry szyłam po wydrukowanych liniach. Przy tej metodzie trzeba często rozprasowywać materiały żeby po wyrwaniu papierków liść nie rozjechał się. Liść który szyłam składał się z dwóch segmentów , które trzeba zeszyć ze sobą po dokładnym wyrównaniu materiału w miejscu szycia.

Tarnowskie Góry

Po wyrwaniu papierków  jeszcze raz dokładnie wyprasowałam liście i przycięłam do rozmiaru 16 x 16 cm.

Tarnowskie Góry

Następnie doszyłam z dwóch stron cienkie paseczki o szerokości 3 cm i z jednej strony prostokąt materiału tła o rozmiarach 16 x 9 cm.

Tarnowskie Góry

W ten sposób powstała baza do podkładki. Liść obszyłam zieloną ramką o szerokości 5 cm, a następnie ramką brązową też o szerokości 5 cm. Potem stworzyłam kanapki czyli połączyłam z sobą spodnia tkaninę podkładki, dwie warstwy flaneli oraz górę podkładki.

Tarnowskie Góry

Tym razem połączyłam poszczególne warstwy  kanapki klejem w sprayu służącym do przyklejania aplikacji. Bałam się , że cztery warstwy kanapki mogą mi się rozjeżdżać podczas szycia.

Tarnowskie Góry

Wypikowałam tło w kręciołki i brązową ramkę lotem trzmiela.

Tarnowskie Góry

Zachęcam do spróbowania swoich sił w szyciu takich małych patchworków. Są one doskonałym prezentem pasującym prawie do każdego tradycyjnego wnętrza,TG.NET.PL

Portal Powiatu Tarnogórskiego - Tarnowskie Góry
adres redakcji: Nakło Śląskie, ul. Sienkiewicza 7

KONTAKT

redaktor naczelny - Zbigniew Markowski
tel.: 32 284 36 85,
portal@tg.net.pl