Lucy: maseczki - tutorial

Od dłuższego czasu mamy obowiązek zakładania maseczek w miejscach publicznych.
Niestety kupno ich graniczy z cudem a cena nie napawa optymizmem tym bardziej, że są one przeważnie jednorazowe. Wiele osób zaczęło je szyć samodzielnie dla siebie a także dzieląc się nimi.

Tarnowskie Góry

Do uszycia przedstawionych maseczek wykorzystałam 100% bawełny, którą można wyprać i wyprasować. Pierwszy model uszyty jest z prostokąta (jeśli ilość materiału pozwala to z jednego większego, bądź z dwóch mniejszych) i dowolnie ułożonych zakładek tak aby maseczka zakryła usta i nos.

Tarnowskie Góry
Tarnowskie Góry

Drugi model uszyty jest z koła, który podzielony jest na cztery części. Najpierw należy połączyć z sobą po dwie części półokrągłymi krawędziami, tak gotowe części zszyć razem następnie odwrócić na prawą stronę i przestebnować.

Tarnowskie Góry
Tarnowskie Góry

Do wszystkich maseczek doczepić wiązania lecz najlepsza jest guma, którą wszywamy podczas łączenia poszczególnych części maseczki na lewej stronie.

Tarnowskie Góry
Wszystkie maseczki posiadają kieszonki na filtry oraz u góry w tunel wszyty jest drut florystyczny, aby po założeniu maseczki odpowiednio go przygiąć do kształtu nosa.


TG.NET.PL

Portal Powiatu Tarnogórskiego - Tarnowskie Góry
adres redakcji: Nakło Śląskie, ul. Sienkiewicza 7

KONTAKT

redaktor naczelny - Zbigniew Markowski
tel.: 32 284 36 85,
portal@tg.net.pl