Kama: malowane butelki - część II

W każdym domu znajdą się jakieś butelki czy to po alkoholu czy np. occie. Pomalowane butelki mogą być ozdobnym elementem np. kuchni. Można je też komuś podarować w prezencie. Mama czy babcia z pewnością ucieszy się z takiego własnoręcznie wykonanego drobiazgu. Z obdarowywaniem rękodziełem innych osób trzeba uważać, ponieważ nie każdy je lubi i bywa, że obdarowany zmusza się, aby je eksponować, choć w ogóle nie pasuje ono do aranżacji jego mieszkania. Zanim podarujemy własnoręcznie zrobiony drobiazg warto się upewnić, czy faktycznie sprawimy nim radość czy też wprowadzimy obdarowanego w zakłopotanie.

Tarnowskie Góry
Potrzebne materiały do wykonania powyższej butelki to: butelka, jakaś farba akrylowa (może być do malowania ścian) farby olejne, farba reliefowa. Zamiast farb olejnych można zastosować farby akrylowe (butelkę trzeb wtedy po wyschnięciu farby, chociaż raz pomalować lakierem akrylowym) lub farby do malowania ceramiki na zimno. Zamiast farby akrylowej do gruntowania można zastosować jakiś gotowy grunt do szkła.

Umytą i wysuszoną butelkę odtłuścić np. octem. Pomalować farbą akrylową– farba ta ma jedynie zastosowanie jako podkład. Ja użyłam jasną farbę i malując butelkową postać zostawiłam nie zamalowaną farbą olejną farbę akrylową jako twarz i dłonie. Namalować wybranym rodzajem farb jakąś postać – moja butelka to jakiś król. Szata i korona wykończone są złotą i srebrną farbą reliefową. Moja butelka powstała bardzo szybko ponieważ chciałam tylko pokazać pomysł na malowanie butelek. Przyznam się, że pomalowałam tylko przód butelki. Używając rożnego rodzaju butelek (smukłych, zwykłych, pękatych) i wkładając więcej serca w ich pomalowanie (dopieszczenie szczegółów, jakieś wzory na szatach) można zrobić fajną kolekcję postaciowych butelek.


TG.NET.PL

Portal Powiatu Tarnogórskiego - Tarnowskie Góry
adres redakcji: Nakło Śląskie, ul. Sienkiewicza 7

KONTAKT

redaktor naczelny - Zbigniew Markowski
tel.: 32 284 36 85,
portal@tg.net.pl