Kama: choinka z filcu - część I

W małych mieszkaniach trudno jest znaleźć miejsce na choinkę. Może przyda się więc pomysł na mini choinkę. Taka choinka może być też ozdobą biurka w pracy, domu czy stołu wigilijnego. Do jej zrobienia potrzebny jest kawałek zielonego filcu w arkuszach, wąski drewniany pojemnik na długopisy (można kupić w sklepach z artykułami do decoupage) lub rolka z papieru toaletowego. Do ozdobienia choinki z pewnością w każdym domu coś się znajdzie. Moja choinka ma 40 cm. Można zrobić mniejsze i większe choinki. Zamiast filcu ewentualnie można użyć zielony, lub pomalowany na zielono karton.
Tarnowskie Góry
Pomnik pomalować brązową farbą akrylową (ja pomalowałam olejną ale robiłam choinkę wcześniej więc farba zdążyła wyschnąć). Zamiast pojemnika można zastosować rolkę po papierze toaletowym. Z filcu skręcić rożek łączenie skleić klejem do materiału lub na gorąco, może też sprawdzić się klej magic. Niepotrzebną część odciąć. Dół rożka można wyrównać do koła, ja zostawiłam dół asymetryczny. Do pojemnik wsadzić coś co go wypełni i przytrzyma patyk z choinką, ja użyłam piankę florystyczną ale może to być kawałek styropianu, gąbka, czy np. mocna zbita gazeta. Przygotować jakiś patyk np. kawałek suchej gałęzi o średnicy co najmniej 1 cm, bambusowej podpórki do kwiatów. Wbić patyk do pojemnika i umieścić na nim choinkę.
Tarnowskie Góry
Tarnowskie Góry

Choinkę można zostawić soute, można dodać do niej jakąś gwiazdkę czy też w jakiś sposób ją ozdobić. Można zrobić to na wiele sposobów, wykorzystując zasoby domowej szuflady czy pudełek. Na pierwszych trzech zdjęciach: choinka ozdobiona metaliczną wstążką typu siatka, do siatki przyczepiona jest kokardka; choinka na która nałożyłam bransoletkę wysadzaną drobnymi koralikami; choinka na która powiesiłam na złotych sznurkach małe bańki wykonane z masy papierowej pomalowanej złotą farbą. Na kolejnych zdjęciach: choinka soute; choinka z przyklejonymi brokatowymi samoprzylepnymi sercami, choinka tylko z gwiazdką z masy papierowej; choinka z i samoprzylepnymi gwiazdkami. Ostatnie 5 zdjęć choinka z gwiazdkami opleciona grubą czerwoną włóczką; choinka z gwiazdkami i samoprzylepnymi perełkami niebieskimi; choinka z gwiazdkami z drobnych koralików (pisałam, jak je zrobić), choinka z guzikami (można je pryszczyć lub przykleić); choina przewiązana atłasową wstążką związaną w kokardę. To tylko parę pomysłów. Z pomysłami często jest tak, że same przychodzą do głowy jak zobaczymy co mamy w szufladzie czy pudłach.TG.NET.PL

Portal Powiatu Tarnogórskiego - Tarnowskie Góry
adres redakcji: Nakło Śląskie, ul. Sienkiewicza 7

KONTAKT

redaktor naczelny - Zbigniew Markowski
tel.: 32 284 36 85,
portal@tg.net.pl