Ilona i jej mąż Sławek, to kolejni bohaterowie filmu o rękodzielnikach, powstającego w koprodukcji z Tarnogórskim Stowarzyszeniem Obywatelskim. Małżeństwo przed laty porzuca wygodę miejskiego styl życia i osiedla się w budynkach byłego gospodarstwa rolnego. Cześć przestrzeni zostaje tu na nowo zaadaptowana dla potrzeb ich twórczej realizacji - ceramiki i muzyki. Staje się po trosze czymś w rodzaju „domu otwartego” dzielonego ze swoimi gośćmi, którzy ulegają urokowi tego miejsca.

Premiera filmu zaplanowana jest na jesień, zapraszamy do obejrzenia krótkiego zwiastuna.
Projekt współfinansowany ze środków Powiatu Tarnogórskiego.

Teresa po okresie pracy zawodowej postanowiła zostać przewodnikiem turystycznym w Zabytkowej Kopalni Srebra, obiekcie wpisanym na listę światowego dziedzictwa UNESCO.
Realizując swoją pasję jednocześnie nie porzuca rozlicznych ról społecznych, do których jest zobowiązana i w których odnajduje spełnienie - ról, poprzez które może spotykać i odkrywać ludzi.
Film zrealizowany w koprodukcji z Tarnogórskim Stowarzyszeniem Obywatelskim.

Andrzej kocha życie i potrafi z niego czerpać. Jego opowieść o nieistniejących już kortach tenisowych, a także kąpiele w lodowatej wodzie, stały się pretekstem do tego, żeby wyartykułować swoje przesłanie do młodszego pokolenia aby nie przespało swojego czasu na pełną realizacje siebie - zarówno w wymiarze społecznym jak i podmiotowym... Film zrealizowany w koprodukcji z Tarnogórskim Stowarzyszeniem Obywatelskim.

Ktoś kiedyś powiedział, że "emerytura to czas, w którym już wreszcie nic nie musi...". Maria i Małgorzata, roztańczony duet przyjaciółek, udowadniają, że potrafią czerpać ze zmieniającej się wokół nich rzeczywistości jednocześnie nie porzucając własnego stylu życia, przekonań i wartości...
Film powstał w koprodukcji z Tarnogórskim Stowarzyszeniem Obywatelskim.

Piękna z Rept - stara odmian jabłoni stała się motywem przewodnim opowieści mistrza pszczelarskiego z Tarnowskich Gór - pan Benedykta Gołombka. Jak zmienił się świat na przestrzeni dwóch pokoleń patrząc z perspektywy pasieki?
Film powstał w koprodukcji z Tarnogórskim Stowarzyszeniem Obywatelskim.

Park w Świerklańcu mógłby bez trudu wcielić się w rolę scenografii dla ballad Goethego. Kompozycja parkowa w stylu angielskim jest żywym tekstem "land art" z drugiej połowy XIX w. Podczas realizacji materiału wsród parkowego drzewostanu udało się okryć dwóch nowych rekordzistów Polski... Realizacja: Krzysztof Tomanek

Szanowni Państwo, realizujemy w serwisie YouTube cykl swoistych reportaży portretujących - krótkich filmów dokumentalnych, czy także dokumentów fabularyzowanych (jak to jest w przypadku dołączonego poniżej pierwszego odcinka otwierającego ten cykl), którego głównymi bohaterami mają stać się ludzkie emocje. Szukamy osób chętnych do uczestnictwa w tym projekcie. Możliwe, że potraficie Państwo kogoś polecić. Zaznaczam, że raczej nie chodzi nam o osoby o eksponowanych rolach społecznych - członków stowarzyszeń, aktywistów społecznych, polityków. Z założenia projekt ma pokazywać ludzi poprzez ich elementarne doświadczenia wtedy kiedy pozostają sami z dala od kolektywnych odruchów, z dala od światopoglądów, funkcji społecznych i ról. Zależy na przede wszystkim na chętnych z regionu, chociaż to wymóg niekonieczny.


Krzysztof Tomanek

Szczęśliwi gracze - odcinek drugi: akcja dzieje się w Tarnowskich Górach i w Bytomiu 

Szczęśliwi gracze - pierwszy odcinek superprodukcji Subdistrict - premiera 18 października 2019TG.NET.PL

Portal Powiatu Tarnogórskiego - Tarnowskie Góry
adres redakcji: Nakło Śląskie, ul. Sienkiewicza 7

KONTAKT

redaktor naczelny - Zbigniew Markowski
tel.: 32 284 36 85,
portal@tg.net.pl