TKS „Karate” Tarnowskie Góry znowu Drużynowym Mistrzem Polski

Na rozegranych 27.04.19 w Lipnie z udziałem 125 zawodników z prawie 60 klubów Mistrzostwach Polski Karate Kyokushin kolejny świetny start zanotowali zawodnicy tarnogórskiego TKS-u Karate. Tytuły Mistrzowskie w bardzo silnej konkurencji wywalczyli: Dobrosława Habraszka (-65 kg), Marta Lubos (+65 kg) i Marek Wolny (-90 kg)! TKS "Karate" zwyciężył także w klasyfikacji drużynowej i wrócił na pierwsze miejsce po rocznej przerwie. Dodatkowo Dobrosława Habraszka została wybrana najlepszą zawodniczką Mistrzostw.

Nie powiodło się tym razem Sandrze Nowak, Kamilowi Kowolowi i Arturowi Dymarczykowi, którzy po bardzo dobrych walkach odpadli w eliminacjach lub ćwierćfinałach z późniejszymi Mistrzami Polski. Na szczególną uwagę zasługuje wyczyn Marty Lubos, która zwyciężając w kategorii plus 65 kg wywalczyła swój ostatni tytuł brakujący do skompletowania „Polskiej Korony” – zwycięstwa we wszystkich kategoriach wagowych i w kategorii otwartej. Należy dodać, że startująca na co dzień w kategorii do 60 kg lub do 65 kg tarnogórzanka była najlżejszą zawodniczką w swojej kategorii. Poprzednio wywalczyła swoje tytuły w kategorii do 55 kg (2013 i 2015), do 60 kg (2016), do 65 kg (2017) oraz w kategorii otwartej (2016 i 2018). Była także Mistrzynią Polski Juniorek (2009) i młodzieżowców u21 (2013). Jest pierwszą w historii zawodniczką w Polsce i chyba także jedyną na świecie, której udała się ta sztuka. Start w Mistrzostwach był możliwy dzięki dotacjom Gmin Tarnowskie Góry i Zbrosławice.

Bogdan Lubos (trener): wywalczone tytuły indywidualne bardzo cieszą bo cała złota trójka miała bardzo trudnych przeciwników ale jeszcze bardziej cieszy powrót na pierwsze miejsce drużynowo. Kluby z wielkimi budżetami z Warszawy czy Wrocławia musiały po raz kolejny uznać wyższość klubu z małego miasta gdzie bardzo trudno o sponsorów. Wyczyn Marty przejdzie do historii i nie wiem czy ktokolwiek kiedykolwiek go powtórzy. Wystartowała w kategorii najcięższej właśnie po to by skompletować tytuły we wszystkich kategoriach. Teraz przed nami w maju Turniej w Szwajcarii, a pod koniec czerwca Turniej Kwalifikacyjny do Mistrzostw Świata Open Kobiet w Pradze, w którym wystartują Marta i Sandra. Mam nadzieję, że obydwie przejdą kwalifikację chociaż konkurencja będzie bardzo silna, a miejsc tylko sześć. Właśnie Mistrzostwa Świata Open będą najważniejszą imprezą drugiego półrocza. Wcześniej w kategorii mężczyzn kwalifikację do tego Turnieju wywalczyli Marek Wolny i Artur Dymarczyk. Jak widać sezon jest bogaty ale i bardzo kosztowny. Tą drogą chciałbym podziękować Miastu za pomoc ale także zwrócić się do wszystkich, którzy są w stanie i chcą wesprzeć czołowych zawodników w ich startach na światowych matach.
 
zdjęcia: TKS "Karate" Tarnowskie Góry
Tarnowskie Góry
Tarnowskie Góry
Tarnowskie Góry


TG.NET.PL

Portal Powiatu Tarnogórskiego - Tarnowskie Góry
adres redakcji: Nakło Śląskie, ul. Sienkiewicza 7

KONTAKT

redaktor naczelny - Zbigniew Markowski
tel.: 32 284 36 85,
portal@tg.net.pl