Termopiana - izolacja budynków przynosząca realne oszczędności

CZAS ABY TWÓJ BUDYNEK ZACZĄŁ NA SIEBIE ZARABIAĆCHARAKTERYSTYKA

TermoPiana jest natryskiwanym materiałem stosowanym budownictwie przemysłowym oraz mieszkaniowym.

Termo
Piana służy do wykonywania: termoizolacji oraz hydroizolacji dachów a także dociepleń poddaszy, ścian, podłóg i innych elementów w obiektach o różnej konstrukcji.

Termo
Piana jest tworzywem sztucznym na bazie pianki poliuretanowej, a sposób jej produkcji jest prawnie chroniony zgłoszeniem patentowym w Urzędzie Patentowym RP.

ZALETY

UnikatowaTermoPiana jako jedyny natryskiwany materiał termoizolacyjny stanowi również pełną hydroizolacje . Wysokie parametry TermoPiany zostały potwierdzone badaniami przeprowadzonymi przez Instytut Technologii Budowlanej w Warszawie.

Szybka w aplikacji – szybkość aplikacji i duża wydajność pracy pozwala na pokrycie do 1000 m2 w ciągu 1 dnia.

Doskonała izolacja – izolacja przeciwwodna, która w odróżnieniu od technologii tradycyjnych zapewnia pełną szczelność dachu.

PrzyczepnaTermo
Piana doskonale wiąże się z różnymi materiałami jak np.: papa, drewno, beton, blacha.

Bardzo ciepła - bardzo niska wartość współczynnika przewodzenia ciepła (lambda = 0,022 W/mK) oznacza, że Termo
Piana o grubości 10 cm odpowiada izolacji tradycyjnej o grubości ok. 18 cm.

Oszczędza za ciebieTermoPiana poprawia parametry termoizolacyjne budynków co pozwala na osiągnięcie oszczędności na ogrzewaniu budynku w zimie oraz schładzaniu go w lecie.

Ekologiczna – ograniczenie zapotrzebowania na energię przeznaczoną na utrzymanie komfortu cieplnego w budynku przekłada się na zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych.

Elastyczna - nie pęka i nie odrywa się podłoża, wysoka odporność na rozciąganie (mniejsze lub równe 450 kPa) pozwala na stosowanie Termo
Piany nawet na terenach objętych szkodami górniczymi.

Twarda i lekka – duża gęstość TermoPiany [ok. 50 kg/m3] pozwala na swobodne poruszanie się po wykonanym pokryciu a zarazem nie dociąża konstrukcji dachu (ciężar właściwy ok. 2kg/m2).

Pewność wykonania - TermoPiana posiada wszelkie, obowiązujące na rynku krajowym, dopuszczenia do stosowania w budownictwie, między innymi Aprobatę Techniczna oraz Atest Higieniczny.

PRODUCENT

TermoPiana jest produktem polskim, którego wyłącznym producentem oraz przetwórca jest firma TERMOPIAN z Czechowic-Dziedzic. Długoletnie doświadczenie na rynku Izolacji Natryskowych (rok założenia 1988 ) stawia firmę TERMOPIAN na pozycji lidera w branży.

ZASTOSOWANIE

Wysokie parametry techniczne TermoPiany stanowią o uniwersalności stosowanego pokrycia dachowego. Możliwość zastosowania TermoPiany na dachach nowych jak i starych otwierają przed Inwestorami nowe możliwości i przede wszystkim gwarantują oszczędności.

ODBIORCY

TermoPianę można natryskiwać na dach każdego budynku więc każdy może zapewnić sobie komfort właściwej eksploatacji budynku. Prace realizowane przez firmę TERMOPIAN są wykonywane na zlecenie dużych i małych przedsiębiorstw, spółdzielni mieszkaniowych a także właścicieli domków jednorodzinnych.TERMOPIAN
ul. Dworcowa 15a
43-502 Czechowice-Dziedzice
+48 32 214 45 80
termopian@termopian.com.pl
www.dach.pl
 

- czytaj cały artykuł - TG.NET.PL

Portal Powiatu Tarnogórskiego - Tarnowskie Góry
adres redakcji: Nakło Śląskie, ul. Sienkiewicza 7

KONTAKT

redaktor naczelny - Zbigniew Markowski
tel.: 32 284 36 85,
portal@tg.net.pl