Wynajem i jego rodzaje - co musisz wiedzieć

Na rynku mieszkaniowym wyróżniamy dwie formy mieszkania - kupno oraz wynajem. Skorzystanie z jednej z dwóch opcji zależy oczywiście od naszych preferencji, sytuacji życiowej oraz finansów. Wciąż jednak wydaje się, że wynajem mieszkania jest bardziej powszechny. Korzystając z niego warto wcześniej zapoznać się z różnicami w rodzajach wynajmu oraz naszych prawach i obowiązkach, o czym będzie traktował niniejszy tekst.

- czytaj cały artykuł - 


Kredyt hipoteczny – krok po kroku

Na kredyt hipoteczny decyduje się duża część Polaków – ceny nieruchomości szybko rosną, a nie każdego stać za zakup mieszkania lub domu za własne środki. Chcesz dowiedzieć się, jak przejść przez wszystkie procedury? Przedstawiamy praktyczne informacje jak zaciągnąć kredyt hipoteczny krok po kroku!

- czytaj cały artykuł - 


Edukacyjny prezent dla dziecka w wieku przedszkolnym

Edukacyjny prezent dla dziecka w wieku przedszkolnym
Jeżeli w twojej rodzinie znajdują się maluchy w wieku przedszkolnym, z pewnością wiesz, jak trudno jest dobrać dla nich atrakcyjny, a jednocześnie pożyteczny i edukacyjny prezent. Dzieci między trzecim a szóstym rokiem życia rozwijają się niezwykle dynamicznie. Jak wybierać zabawki i prezenty, które pomogą wspomóc ten rozwój, a jednocześnie ucieszą pociechę i nie trafią do kąta?

- czytaj cały artykuł - 


Nocna pożyczka - natychmiastowy przelew?

Wsparcie finansowe udzielane jest już nie tylko przez banki. Ofertę pożyczkową posiadają także instytucje pozabankowe, które swoim potencjalnym klientom proponują środki pieniężne na atrakcyjnych warunkach. Sprawdź, jak otrzymać szybką pożyczkę na nieprzewidziane wydatki, w obliczu tzw. czarnej godziny czy też realizację celów pierwszej potrzeby. Musisz wiedzieć, że niektóre firmy pożyczkowe oferują takie zobowiązania przez całą dobę, również w weekendy oraz w nocy. Dowiedz się, czym jest szybka pożyczka i jak ją zaciągnąć?

- czytaj cały artykuł - 


Kredyt gotówkowy a inne kredyty – poznaj różnice

Wiele osób wychodzi z założenia, że kredyt i pożyczka to to samo i pojęć tych używa zamiennie. W praktyce jednak istnieje sporo różnic między tymi produktami – inne są podstawy prawne czy zasady udzielania zobowiązań. Potrzebujesz dodatkowych środków i zastanawiasz się, czy szybka pożyczka jest lepszym rozwiązaniem niż kredy gotówkowy? Zanim pożyczysz pieniądze, sprawdź, na czym polega różnica między nimi.
Na początku odpowiedz sobie na pytanie, czy widziałeś kiedyś reklamę kredytu gotówkowego udzielanego przez firmę pożyczkową? Nie, bo taka nie istnieje. Główną różnicą pomiędzy kredytem a pożyczką jest to, że pożyczane pieniądze pochodzą od innych instytucji. Kredyt gotówkowy widnieje wyłącznie w ofercie banku, z kolei instytucje pozabankowe udzielają pożyczek i chwilówek.

- czytaj cały artykuł - 


Zarobki w esporcie

League of Legends, Counter Strike: Global Offensive, Dota 2, Overwatch, Hearthstone - te tytuły są już znane prawie dla każdego. Esport w ostatnim czasie zyskał niezwykłą popularność o czym świadczą liczby. Tylko spójrzmy:  według raportu Newzoo w roku 2018 obejrzano w sumie 347,4 miliona godzin turniejów w League of Legends, a największy turniej w tę grę obejrzało aż 53,8 miliona widzów! Drugim największym zainteresowaniem cieszy się Counter Strike: Global Offensive, który obejrzano w sumie 274,9 miliona godzin transmisji w 2018 roku. Nic dziwnego, że esportami zaczęły interesować się coraz większe marki i oferują coraz większe pieniądze i lepsze sponsoringi. Dzięki temu esport rośnie w siłę i ciągle się rozwija. Gracze są coraz bardziej popularni, rozpoznawani i stają się idolami młodych kibiców. Wystarczy spojrzeć na polskiego gracza Counter Strike: Global Offensive Jarosława PASHĘ Jarząbkowskiego, który na swoim profilu Facebook ma już ponad 790 tysięcy fanów, a najpopularniejszy streamer esportowy Richard Tyler Blevins „Ninja”, który głównie znany jest z grania w Fortnite, zgromadził na swoim Twitterze ponad 4,5 miliona fanów!

- czytaj cały artykuł - 


Czy EKUZ daje gwarancję bezpieczeństwa?

Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego to świetny wybór dla każdego, kto planuje wyjechać za granicę w związku z wakacjami, pracą lub studiami. Pod żadnym pozorem nie może to być jednak jedyna ochrona, gdyż takie ubezpieczenie ma wiele ograniczeń.

1. Dlaczego warto wyrobić EKUZ?
2. Ubezpieczenie turystyczne w niskiej cenie

Chodzi między innymi o skromny zakres usług medycznych, które obejmuje EKUZ. Co więcej, jeżeli pomoc medyczna nie zostanie uznana za konieczną dla ratowania życia, okaziciel karty może jej wcale nie otrzymać lub też zostanie obciążony związanymi z nią kosztami.

Dlaczego warto wyrobić EKUZ?

- czytaj cały artykuł - 


Kredyt gotówkowy przez internet – łatwo czy nie?

Zainteresowanie ofertą kredytową banków nie słabnie – coraz więcej Polaków sięga po tego rodzaju wsparcie finansowe. Rodacy nie ograniczają się już jednak do wnioskowania o kredyt w placówce stacjonarnej. Dużą popularnością cieszy się kredyt gotówkowy online. Czy takie wsparcie finansowe jest łatwiej dostępne? Sprawdzamy.

- czytaj cały artykuł - 
TG.NET.PL

Portal Powiatu Tarnogórskiego - Tarnowskie Góry
adres redakcji: Nakło Śląskie, ul. Sienkiewicza 7

KONTAKT

redaktor naczelny - Zbigniew Markowski
tel.: 32 284 36 85,
portal@tg.net.pl