Przypominamy o możliwości sprawdzenia autokaru

Tarnogórska policja informuje, że zgodnie z przyjętymi zasadami, policjanci na prośbę organizatora wyjazdu lub przewoźnika, dokonują kontroli autokarów przy ul. Obwodnica 8, na parkingu przy Parku Wodnym w Tarnowskich Górach. Potrzebę kontroli należy zgłosić co najmniej z 48 godzinnym wyprzedzeniem w Wydziale Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Tarnowskich Górach osobiście, pisemnie lub telefonicznie pod numerem (32) 39 35 298 lub (32) 39 35 297.
 
Organizator wyjazdu lub przewoźnik, podczas telefonicznego zgłoszenia kontroli, zobowiązany jest do podania daty i godziny przyjazdu autobusu w wyznaczone miejsce tj. około 40 min przed planowanym odjazdem.
Przypominamy rodzicom i opiekunom, że jeśli na miejsce zbiórki podjedzie autokar, co do którego będą podejrzenia, że jest niesprawny albo też zachowanie kierowcy będzie wskazywało, że może być pod wpływem alkoholu lub środków odurzających - należy wówczas na miejsce wezwać Policję. W Tarnowskich Górach kontrole autobusów przeprowadzane są przy ul. Obwodnica 8 na parkingu przy Parku Wodnym w Tarnowskich Górach. Decyzja o wyznaczeniu stałego miejsca do kontroli została podyktowana względami bezpieczeństwa.

Potrzebę kontroli autokaru należy zgłosić co najmniej z 48 godzinnym wyprzedzeniem w Wydziale Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Tarnowskich Górach osobiście, pisemnie lub telefonicznie pod numerem (32) 39 35 298 lub (32) 39 35 297.

Sprawdź autobus przed podróżą!
Bezpieczny Autobus to e-usługa, która pozwoli szybko i w łatwy sposób sprawdzić w Internecie informacje o autobusie, którym planowana jest podróż lub którym codziennie jeździmy do pracy lub szkoły. Wystarczy podać numer rejestracyjny autobusu na stronie serwisu, aby uzyskać dostęp do informacji, które mogą wpłynąć na bezpieczeństwo podróży. Usługa wprawdzie nie zastąpi kontroli przeprowadzanej przez Policję, ale umożliwi wstępną weryfikacje stanu autobusu.
Usługa skierowana jest m.in. do:
  • podróżujących autokarami, autobusami, czy innymi pojazdami do przewozu osób,
  • przewoźników autobusowych, którzy chcą uwiarygodnić swoją ofertę.
Dzięki niej sprawdzimy m.in. czy autobus lub autokar:
  • ma ważne obowiązkowe ubezpieczenie OC,
  • posiada waz˙ne obowiązkowe badanie techniczne,
  • dane techniczne, takie jak liczba miejsc czy masa pojazdu,
  • komunikat, czy pojazd nie jest oznaczony obecnie w bazie jako wyrejestrowany, wycofany z ruchu lub kradziony.
Uruchomienie usługi przyczyni się także do zwiększenia standardów bezpieczeństwa w branży przewozu osób, pomagając wychwycić nieuczciwe firmy oferujące przejazd pojazdami z nieważnym przeglądem technicznym czy bez ubezpieczenia OC.
Usługa jest dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych, jest dostępna z każdego urządzenia z Internetem i przeglądarką, w tym również na urządzenia mobilne. Informacje wyświetlane w ramach usługi są wiarygodne, bo pochodzą bezpośrednio z rejestru państwowego, jakim jest Centralna Ewidencja Pojazdów, prowadzona przez Ministra Spraw Wewnętrznych.
Zapraszamy do korzystania ze strony internetowej: Bezpieczny autobus.


oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Tarnowskich Górach - mł. asp. Damian Ciecierskiudostępnij artykuł w serwisie społecznościowym:

TG.NET.PL

Portal Powiatu Tarnogórskiego - Tarnowskie Góry
logowanie do poczty dla Klientów Portalu

KONTAKT

redaktor naczelny - Zbigniew Markowski
adres redakcji: Nakło Śląskie, ul. Sienkiewicza 7
tel.: 32 284 36 85,
portal@tg.net.pl