Port Lotniczy w Pyrzowicach: niezawodny psi nos wywęszył narkotyki

8 października 2018

Na terenie Międzynarodowego Portu Lotniczego Katowice – Pyrzowice u obywatela Polski ujawniono marihuanę. 26-letni Polak, u którego znaleziono narkotyki, przebywał w terminalu ogólnodostępnym katowickiego lotniska. Wyszkolony do wykrywania narkotyków pies służbowy Straży Granicznej oznaczył mężczyznę, co mogło świadczyć, że osoba prawdopodobnie posiada przy sobie zakazane substancje. W trakcie rozmowy z funkcjonariuszami mężczyzna potwierdził, iż posiada marihuanę w zaparkowanym na lotniskowym parkingu samochodzie.
 
Jak się okazało w samochodzie znajdował się pojemnik  zawierający susz roślinny, a także przyrządy służące do preparowania i zażywania marihuany. Mężczyzna wydał rzeczy dobrowolnie i oświadczył, że narkotyki zakupił dwa dni wcześniej na terytorium Czech na własny użytek. W toku dalszych czynności Policja ujawniła w miejscu jego zamieszkania kolejną porcję suszu roślinnego. Łącznie ujawniono 30 gram narkotyku, który po przeprowadzonych testach okazał się marihuaną.
 
Osobie został przedstawiony zarzut z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Obywatel RP przyznał się do zarzucanego mu czynu i dobrowolnie poddał się karze 6 miesięcy pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem jej wykonania na okres próby 2 lat.
 
mjr SG Katarzyna Walczak
Rzecznik Prasowy
Komendanta Śląskiego Oddziału Straży Granicznej
 
zdjęcie: Straż Graniczna
Tarnowskie Góry


udostępnij artykuł w serwisie społecznościowym:

TG.NET.PL

Portal Powiatu Tarnogórskiego - Tarnowskie Góry

KONTAKT

redaktor naczelny - Zbigniew Markowski
adres redakcji: Nakło Śląskie, ul. Sienkiewicza 7
tel.: 32 284 36 85,
portal@tg.net.pl