Nietrzeźwy kierujący zatrzymany dzięki reakcji mieszkanki

1 lipca 2019

Zdecydowana reakcja mieszkanki miejscowości Ossy pomogła zatrzymać policjantom nietrzeźwego kierującego. Wyraźny sprzeciw społeczny i brak aprobaty dla kierowców na „podwójnym gazie” powoduje eliminację zagrożeń w ruchu drogowym, co wpływa na bezpieczeństwo nas wszystkich. Gratulujemy odpowiedzialnej postawy! Kierującemu grozi kara do 2 lat więzienia, zakaz prowadzenia pojazdów i obowiązkowe świadczenie pieniężne w kwocie nie mniejszej niż 5 tys. złotych.

Do zdarzenia doszło wczoraj w miejscowości Ossy. Pod posesją zgłaszającej zatrzymał się Ford Escort. Z samochodu wysiadł mężczyzna, który szukał noclegu i w języku angielskim próbował porozumieć się z mieszkanką. Kobieta, po akcencie mężczyzny, zorientowała się, że ma do czynienia z sąsiadem za wschodniej granicy. Dalszą rozmowę prowadziła w języku rosyjskim. Podczas rozmowy, zgłaszająca wyczuła od kierowcy forda silną woń alkoholu. Nie chcąc dopuścić aby ten, pijany jeździł po tarnogórskich drogach, natychmiast zawiadomiła policjantów. Do czasu ich przyjazdu, prowadziła dialog, skutecznie odwodząc mieszkańca Ukrainy od dalszej jazdy samochodem. Kiedy na miejsce dotarli policjanci z drogówki, potwierdzili przypuszczenia mieszkanki powiatu tarnogórskiego. Mężczyzna był kompletnie pijany. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że w organizmie ma blisko 2,5 promila alkoholu. 40-latek został zatrzymany. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 2 lat więzienia, zakaz prowadzenia pojazdów i obowiązkowe świadczenie pieniężne w kwocie nie mniejszej niż 5 tys. złotych. Odpowiedzialnej mieszkance, która zareagowała na zagrożenie, serdecznie gratulujemy obywatelskiej postawy!

Pamiętajmy, że bezpieczeństwo w ruchu drogowym zależy od nas wszystkich. Zdecydowany sprzeciw i reagowanie w sytuacjach, gdy mamy podejrzenie kierowania pod wpływem alkoholu może przyczynić się do uniknięcia wypadku, kolizji bądź innego niebezpiecznego zdarzenia drogowego.
 
oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Tarnowskich Górach - mł. asp. Damian Ciecierski


TG.NET.PL

Portal Powiatu Tarnogórskiego - Tarnowskie Góry
adres redakcji: Nakło Śląskie, ul. Sienkiewicza 7

KONTAKT

redaktor naczelny - Zbigniew Markowski
tel.: 32 284 36 85,
portal@tg.net.pl