Kolejny ranny motocyklista. Nie bądź następny

4 września 2018

Wczoraj doszło do kolejnego bardzo poważnego zdarzenia drogowego z udziałem motocyklisty, który ranny został zabrany do szpitala. Przypominamy, że oprócz czerpania radości z szybkiej jazdy, kierowcy jednośladów powinni przede wszystkim pamiętać o bezpieczeństwie - swoim i innych uczestników ruchu drogowego. Apelujemy o ostrożność i rozwagę na drodze. Nie bądź następny!
 
Do poważnego zdarzenia drogowego z udziałem motocyklisty doszło wczoraj tuż przed godziną 16:00 na skrzyżowaniu tarnogórskiej obwodnicy z ulicą Siewierską. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 25-letni motocyklista wyprzedzając ciąg pojazdów pasem przeznaczonym do skrętu w prawo, doprowadził do zderzenia z kierowcą volkswagena, który skręcał w lewo w ulicę Siewierską. W wyniku tego zdarzenia rany został motocyklista, który z obrażeniami ciała trafił do szpitala.

Każdy, kto wsiada na motocykl, powinien sobie uzmysłowić, że wysokie ryzyko utraty życia i zdrowia jest przede wszystkim pochodną ryzykownych zachowań, bowiem przekraczając i to znacznie, dopuszczalne prędkości, czy jadąc slalomem pomiędzy pojazdami, motocyklista nie daje szans kierowcom samochodów na ich dostrzeżenie.
 
Z inicjatywy Śląskiej Policji przy wsparciu katowickiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad oraz Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Katowicach powstał program związany z bezpieczeństwem motocyklistów „Nie bądź następny...”. Kampanii towarzyszy przejmujący spot filmowy o tragicznej historii młodego miłośnika jednośladów, który apeluje o ostrożność do innych motocyklistów.
 
Akcja dedykowana jest motocyklistom, ale i wszystkim użytkowników dróg, którzy w oczywisty sposób wpływają na bezpieczeństwo kierowców jednośladów. Kampania, której pomysłodawcą jest śląska drogówka, została stworzona po to, aby ograniczyć liczbę niebezpiecznych zdarzeń drogowych z udziałem motocyklistów i kierujących quadami. Akcja jest zdecydowanym sprzeciwem wobec naruszeniom prawa na drogach m. in. nadmiernej prędkości, brawurze i niebezpiecznemu stylowi jazdy (tzw. palenie gumy, jazda na jednym kole, umyślne wprowadzanie kierowanego pojazdu w poślizg). Najczęściej właśnie takie zachowania powodują ogromne zagrożenie w ruchu drogowym.
 
Przesłaniem programu jest nie tylko pouczenie o nieuchronności kary, ale przede wszystkim odwołanie się do rozsądku oraz emocji kierowców i tym samym uświadomienie im, że niebezpieczne zachowania na drodze zagrażają ich życiu, a także bezpieczeństwu innych.
 
oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Tarnowskich Górach - mł. asp. Damian Ciecierski
 
acreen_14.jpg
acreen_12.jpg


udostępnij artykuł w serwisie społecznościowym:

TG.NET.PL

Portal Powiatu Tarnogórskiego - Tarnowskie Góry

KONTAKT

redaktor naczelny - Zbigniew Markowski
adres redakcji: Nakło Śląskie, ul. Sienkiewicza 7
tel.: 32 284 36 85,
portal@tg.net.pl