Śląski Oddział Straży Granicznej informuje: Ptaszniki zamiast zabawek

5 lipca 2020

29 czerwca Funkcjonariusze Śląskiego Oddziału Straży Granicznej ujawnili na terenie katowickiego portu lotniczego przesyłkę zawierającą okazy pająków podlegające międzynarodowej ochronie. Przesyłka miała trafić do Malezji.Policja ostrzega przed oszustami w związku z koronawirusem

11 marca 2020

Policjanci przestrzegają przed nieuczciwymi zachowaniami osób, które wykorzystując epidemię koronawirusa oferują do sprzedaży środki mające rzekomo cudowne właściwości i zwalczające wirusa. Oferują je w Internecie lub podszywają się pod instytucje i organizacje mające na celu zwalczanie i zapobieganie szerzeniu się wirusa czy też zajmujące się jego leczeniem. Nie dajmy się oszukać i o każdym taki przypadku informujmy Policję.

Nietypowa sprawa: W Radzionkowie seniorka płaciła za zakupy znalezioną kartą

2 marca 2020

Policjanci z Radzionkowa mieli okazję dokonać niecodziennego zatrzymania. Przestępczynią okazała się kobieta w wieku 71 lat. Mieszkanka Bytomia jest podejrzana o przywłaszczenie zagubionej karty płatniczej i posłużenie się nią podczas płatności za zakupy. Za popełnione przestępstwa grozi jej do 10 lat pozbawienia wolności.
 

Podpisanie porozumienia pomiędzy Strażą Graniczną i Zespołem Szkół Techniczno-Usługowych im. Jana Pawła II w Tarnowskich Górach

25 lutego 2020

24 lutego Komendant Śląskiego Oddziału Straży Granicznej płk SG Adam Jopek i Dyrektor Zespołu Szkół Techniczno-Usługowych im. Jana Pawła II w Tarnowskich Górach mgr Małgorzata Grzesiakowska podpisali porozumienie o współpracy.
 

Bezpłatne szkolenie dla pracodawców "Jak zatrudnić cudzoziemca"

18 lutego 2020

Już w najbliższy czwartek 20 lutego w siedzibie Wydziału Zamiejscowego Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Częstochowie odbędzie się szkolenie dla pracodawców pn. „Jak zatrudnić cudzoziemca”. Podczas szkolenia specjaliści ze Straży Granicznej, Państwowej Inspekcji Pracy, Powiatowego Urzędu Pracy oraz Urzędu Wojewódzkiego w ramach projektu Cudzoziemiec w pracy “Engage2Prevent” przekażą najważniejsze tajniki w zakresie legalności zatrudnienia obcokrajowców.

Śląski Oddział Straży Granicznej prowadzi nabór do służby

3 lutego 2020

W 2020 roku szanse na przyjęcie w szeregi SG będzie miało 25 osób, które pomyślnie przejdą procedurę kwalifikacyjną. Straż Graniczna poszukuje osób lubiących wyzwania, komunikatywnych, kreatywnych, zdyscyplinowanych, odpornych na stres, które są gotowe na podjęcie odpowiedzialnych zadań związanych z zapewnieniem bezpieczeństwa państwa. Straż Graniczna oferuje stałe warunki zatrudnienia, służbę w szybko rozwijającej się i nowoczesnej formacji, możliwość rozwoju w wielu specjalnościach. Służba w Straży Granicznej to również możliwość współpracy międzynarodowej.
 

[czytaj więcej...]


Zatrzymany z fałszywymi receptami na psychotropy

30 stycznia 2020

Tarnogórscy policjanci zatrzymali 33-latka podejrzanego o sfałszowanie recept, które chciał zrealizować w jednej z miejscowych aptek. Mężczyzna próbował wykupić leki psychotropowe na własny użytek. Dzięki czujności farmaceutów, stróże prawa zatrzymali oszusta w aptece. Może on trafić do więzienia nawet na 5 lat.
 

Posłużył się tożsamością innej osoby by przekroczyć granicę

21 stycznia 2020

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Katowicach - Pyrzowicach zatrzymali obywatela Syrii, który posługiwał się greckim dowodem osobistym. Do zatrzymania cudzoziemca doszło 19 stycznia na katowickim lotnisku po przylocie rejsowego samolotu z Aten. Mężczyzna w trakcie legitymowania okazał grecki dowód osobisty, którego autentyczność wzbudziła wątpliwości funkcjonariuszy. W trakcie czynności sprawdzających okazało się, że grecki dokument widniał w bazach danych jako utracony.
 


TG.NET.PL

Portal Powiatu Tarnogórskiego - Tarnowskie Góry
adres redakcji: Nakło Śląskie, ul. Sienkiewicza 7

KONTAKT

redaktor naczelny - Zbigniew Markowski
tel.: 32 284 36 85,
portal@tg.net.pl