Podpisanie porozumienia pomiędzy Strażą Graniczną i Zespołem Szkół Techniczno-Usługowych im. Jana Pawła II w Tarnowskich Górach

25 lutego 2020

24 lutego Komendant Śląskiego Oddziału Straży Granicznej płk SG Adam Jopek i Dyrektor Zespołu Szkół Techniczno-Usługowych im. Jana Pawła II w Tarnowskich Górach mgr Małgorzata Grzesiakowska podpisali porozumienie o współpracy.
 

Bezpłatne szkolenie dla pracodawców "Jak zatrudnić cudzoziemca"

18 lutego 2020

Już w najbliższy czwartek 20 lutego w siedzibie Wydziału Zamiejscowego Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Częstochowie odbędzie się szkolenie dla pracodawców pn. „Jak zatrudnić cudzoziemca”. Podczas szkolenia specjaliści ze Straży Granicznej, Państwowej Inspekcji Pracy, Powiatowego Urzędu Pracy oraz Urzędu Wojewódzkiego w ramach projektu Cudzoziemiec w pracy “Engage2Prevent” przekażą najważniejsze tajniki w zakresie legalności zatrudnienia obcokrajowców.

Śląski Oddział Straży Granicznej prowadzi nabór do służby

3 lutego 2020

W 2020 roku szanse na przyjęcie w szeregi SG będzie miało 25 osób, które pomyślnie przejdą procedurę kwalifikacyjną. Straż Graniczna poszukuje osób lubiących wyzwania, komunikatywnych, kreatywnych, zdyscyplinowanych, odpornych na stres, które są gotowe na podjęcie odpowiedzialnych zadań związanych z zapewnieniem bezpieczeństwa państwa. Straż Graniczna oferuje stałe warunki zatrudnienia, służbę w szybko rozwijającej się i nowoczesnej formacji, możliwość rozwoju w wielu specjalnościach. Służba w Straży Granicznej to również możliwość współpracy międzynarodowej.
 

[czytaj więcej...]


Zatrzymany z fałszywymi receptami na psychotropy

30 stycznia 2020

Tarnogórscy policjanci zatrzymali 33-latka podejrzanego o sfałszowanie recept, które chciał zrealizować w jednej z miejscowych aptek. Mężczyzna próbował wykupić leki psychotropowe na własny użytek. Dzięki czujności farmaceutów, stróże prawa zatrzymali oszusta w aptece. Może on trafić do więzienia nawet na 5 lat.
 

Posłużył się tożsamością innej osoby by przekroczyć granicę

21 stycznia 2020

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Katowicach - Pyrzowicach zatrzymali obywatela Syrii, który posługiwał się greckim dowodem osobistym. Do zatrzymania cudzoziemca doszło 19 stycznia na katowickim lotnisku po przylocie rejsowego samolotu z Aten. Mężczyzna w trakcie legitymowania okazał grecki dowód osobisty, którego autentyczność wzbudziła wątpliwości funkcjonariuszy. W trakcie czynności sprawdzających okazało się, że grecki dokument widniał w bazach danych jako utracony.
 

"Bezpieczne ferie 2020" w województwie śląskim

13 stycznia 2020

Rozpoczęły się ferie zimowe 2020. Województwo śląskie jest jednym z pięciu województw, którego mieszkańcy już 13 stycznia, jako pierwsi rozpoczną zimowy wypoczynek. Dla wielu osób, zwłaszcza dla dzieci i młodzieży jest to okazja do aktywnego relaksu oraz wyjazdów. Nad bezpieczeństwem osób wypoczywających w naszym regionie czuwać będzie zwiększona liczba policjantów prewencji i drogówki. Mundurowi szczególnie koncentrować się będą nad bezpieczeństwem na drogach, w miejscowościach turystycznych oraz w myśl akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku” zadbają o spokojny wypoczynek narciarzy i snowboardzistów, korzystających z zimowych atrakcji.


Tarnowskie Góry: policjanci zabezpieczali Orszak Trzech Króli

7 stycznia 2020

Tarnogórscy policjanci zabezpieczali Orszak Trzech Króli, który przeszedł głównymi ulicami naszego miasta. Podczas uroczystego przemarszu nad bezpieczeństwem uczestników czuwało kilkudziesięciu policjantów z tarnogórskiej komendy. Mundurowi dbali o bezpieczeństwo uczestników, minimalizowali niedogodności i wyznaczali objazdy. Uroczystość przebiegła bezpiecznie.

W Tarnowskich Górach zatrzymano oszustów sklepowych

9 grudnia 2019

Na coraz to bardziej wymyślne sposoby wyłudzenia pieniędzy wpadają pomysłowi oszuści. Policjanci w jednym z tarnogórskich sklepów zatrzymali pięć osób chcących oszukać personel. Z paragonem zakupu, chcieli dokonać zwrotu towaru, który chwilę wcześniej zabrali ze sklepowej półki. Za usiłowanie oszustwa grozi im do 8 lat więzienia.
 TG.NET.PL

Portal Powiatu Tarnogórskiego - Tarnowskie Góry
adres redakcji: Nakło Śląskie, ul. Sienkiewicza 7

KONTAKT

redaktor naczelny - Zbigniew Markowski
tel.: 32 284 36 85,
portal@tg.net.pl