W Katowice Airport niezawodny psi nos kolejny raz wywęszył narkotyki

19 listopada 2019

W niedzielę (17.11) na terenie Międzynarodowego Portu Lotniczego Katowice w Pyrzowicach ujawniona została marihuana, którą posiadał obywatel Polski. 32-letni Polak, u którego znaleziono narkotyki, przebywał w terminalu ogólnodostępnym katowickiego lotniska. Wyszkolony do wykrywania narkotyków pies służbowy Straży Granicznej oznaczył mężczyznę, co mogło świadczyć, że osoba prawdopodobnie ma przy sobie zakazane substancje.

Z zakazem i po pijanemu spowodował wypadek

18 listopada 2019

Policjanci prowadzili czynności na miejscu zdarzenia drogowego, do którego doszło na ulicy Korola w Tarnowskich Górach. Zderzyły się tam dwa samochody osobowe. Sprawca to 30-letni mieszkaniec Koszęcina, który w ogóle nie powinien zasiadać za kierownicą.
 

[czytaj więcej...]


Jak zatrudnić cudzoziemca - projekt Straży Granicznej i Państwowej Inspekcji Pracy

6 listopada 2019

Śląski Oddział Straży Granicznej realizuje projekt pn. „FORUM INSTYTUCJI # ENGAGE 2 PREVENT”, który skierowany jest do przedsiębiorców mających zamiar zatrudniać w swoich firmach cudzoziemców. W ramach tego projektu specjaliści ze Straży Granicznej, Państwowej Inspekcji Pracy, Powiatowych Urzędów Pracy oraz Urzędów Wojewódzkich między innymi prowadzą bezpłatne szkolenia dla pracodawców. Chcesz być na bieżąco z przepisami weź udział w szkoleniach dla przedsiębiorców. Zapraszamy do udziału w naszym projekcie.
Więcej informacji o projekcie i szkoleniach na stronie internetowej http://www.cudzoziemiecwpracy.pl/
 

Zmiany organizacji ruchu w rejonie cmentarzy - Wszystkich Świętych

28 października 2019

W związku z dniem Wszystkich Świętych zmieniona zostanie organizacja w ruchu drogowym. Poniżej przedstawiamy ważne informacje dotyczące zmiany w organizacji ruchu w okolicach cmentarzy oraz przewidywanych utrudnień komunikacyjnych na terenie powiatu tarnogórskiego.
 

Kolejny członek zorganizowanej międzynarodowej grupy przestępczej trafił do aresztu

25 października 2019

Podejrzany o udział w zorganizowanej grupie przestępczej obywatel Bułgarii był poszukiwany od kilku miesięcy listem gończym, w związku ze śledztwem prowadzonym przez Śląski Oddział Straży Granicznej. Kilka dni temu został zatrzymany i trafił do aresztu.

80-latka wypadła z autobusu - policja szuka świadków wypadku na Osadzie Jana

23 października 2019

Wydział Kryminalny Komendy Powiatowej Policji w Tarnowskich Górach poszukuje osób, które były świadkami wypadku jaki zaistniał w dniu 4 października 2019 r. około godziny 10.00 na przystanku autobusowym znajdującym się przy ul. Bytomskiej - Osada Jana.

Świadek zareagował, a dzielnicowi zatrzymali

14 października 2019

Telefoniczne zgłoszenie i szybka reakcja mundurowych doprowadziły do zatrzymania nietrzeźwego kierującego. Mężczyzna miał w organizmie blisko 3 promile alkoholu. Biorąc pod uwagę stan upojenia alkoholowego 38-latka, można stwierdzić, że reakcja przypadkowej osoby pozwoliła uniknąć drogowej tragedii. Nieodpowiedzialnego kierowcę czekają surowe konsekwencje.
 

Trwa nabór do służby w Śląskim Oddziale Straży Granicznej

8 października 2019

Już jutro 9 października w siedzibie Placówki Straży Granicznej w Rudzie Śląskiej kandydaci do służby w Straży Granicznej będą mogli złożyć swoje dokumenty.
 
Trwa nabór do służby w Straży Granicznej. Szanse na przyjęcie w szeregi funkcjonariuszy Śląskiego Oddziału Straży Granicznej ma każdy kto pomyślnie przejdzie procedurę kwalifikacyjną. Służbę w Straży Granicznej mogą pełnić osoby, które są chętne spróbować swoich sił w wielu dziedzinach między innymi jako eksperci do spraw fałszerstw dokumentów oraz specjaliści do spraw migracji. Służba w Straży Granicznej to również możliwość współpracy międzynarodowej.udostępnij artykuł w serwisie społecznościowym:

TG.NET.PL

Portal Powiatu Tarnogórskiego - Tarnowskie Góry

KONTAKT

redaktor naczelny - Zbigniew Markowski
adres redakcji: Nakło Śląskie, ul. Sienkiewicza 7
tel.: 32 284 36 85,
portal@tg.net.pl