Nietrzeźwi kierowcy zatrzymani dzięki reakcji świadków

17 września 2018

Pomimo licznych apeli o to aby nie wsiadać za kierownicę pod wpływem alkoholu, nadal pijani kierowcy stanowią poważny problem na naszych drogach. Dzięki reakcji świadków, policjanci zatrzymali kolejnych nietrzeźwych kierowców, którzy odpowiedzą przed sądem. Oprócz utraty prawa jazdy grozi im kara grzywny oraz 2 lata więzienia.
 

Kolejny ranny motocyklista. Nie bądź następny

4 września 2018

Wczoraj doszło do kolejnego bardzo poważnego zdarzenia drogowego z udziałem motocyklisty, który ranny został zabrany do szpitala. Przypominamy, że oprócz czerpania radości z szybkiej jazdy, kierowcy jednośladów powinni przede wszystkim pamiętać o bezpieczeństwie - swoim i innych uczestników ruchu drogowego. Apelujemy o ostrożność i rozwagę na drodze. Nie bądź następny!
 

Tarnowskie Góry - bójka z użyciem noża na Piłsudskiego

28 sierpnia 2018

W sobotę dyżurny tarnogórskiej komendy otrzymał zgłoszenie o bójce z użyciem noża, przy ul. Piłsudskiego w Tarnowskich Górach. Jak się okazało na miejscu doszło do szarpaniny pomiędzy czterema mężczyznami, a jeden z nich użył noża. Powodem była tytka tytoniu. Dwóch z nich otrzymało dozory policyjne a trzeci po wyjściu ze szpitala usłyszy zarzuty.

Wypadek motocyklisty w Miasteczku - Policja apeluje o ostrożność

23 lipca 2018

Tarnogórscy policjanci wyjaśniają okoliczności sobotniego wypadku drogowego, do którego doszło na ulicy Norwida w Miasteczku Śląskim. Motocyklista chcąc uniknąć zderzenia ze zwierzęciem wywrócił motocykl na drogę. Ranny został motocyklista oraz jego pasażerka, którzy z obrażeniami ciała trafili do szpitala. Policjanci apelują o ostrożność.

 

[czytaj więcej...]


Uwaga - Oszuści podają się za wolontariuszy, policja apeluje o ostrożność

18 lipca 2018

Do Polskiego Związku Głuchych zgłaszają się świadkowie nielegalnych zbiórek pieniędzy. Oszuści podający się m.in. za wolontariuszy Stowarzyszenia Regionalnego Głuchoniemych Dzieci i Inwalidów w Europie wyposażeni w listy opatrzone m.in. znakiem inwalidy, logiem UE nielegalnie zbierają pieniądze. Policjanci w całym kraju apelują o zachowanie ostrożności i czujności, a w sytuacji podejrzeń co do legalności zbiórki pieniędzy, o zgłaszanie takich przypadków w najbliższej jednostce Policji lub pod numerem 997 lub 112.

 

[czytaj więcej...]


Na przekór statystykom - konkurs dla młodych kierowców

2 lipca 2018

Kierowcy w wieku 18-24 lat są w grupie kierowców z najwyższym wskaźnikiem liczby wypadków na 10 tys. populacji. W 2017 r. młodzi kierowcy byli sprawcami ponad 5,5 tys. wypadków (prawie 20% wszystkich wypadków powstałych z winy kierujących), zginęło w nich ponad 450 osób, a ponad 7 tys. osób zostało rannych. Przyczyną ponad 1/3 wypadków, które spowodowała ta grupa kierowców, było niedostosowanie prędkości do warunków ruchu.

 

[czytaj więcej...]
udostępnij artykuł w serwisie społecznościowym:

TG.NET.PL

Portal Powiatu Tarnogórskiego - Tarnowskie Góry
logowanie do poczty dla Klientów Portalu

KONTAKT

redaktor naczelny - Zbigniew Markowski
adres redakcji: Nakło Śląskie, ul. Sienkiewicza 7
tel.: 32 284 36 85,
portal@tg.net.pl

REKLAMA

Zapraszamy do zapoznania się
z naszą ofertą reklamy banerowej,
- kontakt:
portal@tg.net.pl