Policyjny bilans weekendu: jeden pijany kierujący i dwóch piratów drogowych

19 sierpnia 2019

W miniony weekend policjanci z tarnogórskiej drogówki zatrzymali jednego kierującego „na podwójnym gazie”. Kierowca miął prawie 1,5 promila alkoholu w organizmie. Natomiast dwóch kierujących przekroczyło dozwoloną prędkość o 50km/h. Wspomniani kierowcy stracili już prawa jazdy.
 
 

Trwa nabór do służby w Śląskim Oddziale Straży Granicznej

9 lipca 2019

Już jutro (10 lipca) w siedzibie Placówki Straży Granicznej w Rudzie Śląskiej kandydaci do służby w Straży Granicznej będą mogli złożyć swoje dokumenty. Śląski Oddział Straży Granicznej prowadzi nabór do służby i w tym roku planuje przyjąć jeszcze blisko 20 nowych funkcjonariuszy, którzy będą pełnić służbę w Rudzie Śląskiej, Raciborzu, Bielsku - Białej, Katowicach – Pyrzowicach oraz w Opolu.

Nietrzeźwy kierujący zatrzymany dzięki reakcji mieszkanki

1 lipca 2019

Zdecydowana reakcja mieszkanki miejscowości Ossy pomogła zatrzymać policjantom nietrzeźwego kierującego. Wyraźny sprzeciw społeczny i brak aprobaty dla kierowców na „podwójnym gazie” powoduje eliminację zagrożeń w ruchu drogowym, co wpływa na bezpieczeństwo nas wszystkich. Gratulujemy odpowiedzialnej postawy! Kierującemu grozi kara do 2 lat więzienia, zakaz prowadzenia pojazdów i obowiązkowe świadczenie pieniężne w kwocie nie mniejszej niż 5 tys. złotych.
 

Policja ostrzega: Drogi seniorze nie daj się oszukać

23 czerwca 2019

W związku z kilkoma próbami wyłudzenia pieniędzy od seniorów na terenie powiatu tarnogórskiego, prosimy aby przekazać starszym osobom wiedzę na temat przestępców, którzy metodami "na wnuczka", czy "na policjanta" wykorzystują zaufanie oraz chęć niesienia pomocy i nadal oszukują osoby starsze, które często tracą dorobek swojego życia. Przypominamy w jaki sposób ustrzec się przed oszustami.
 

[czytaj więcej...]


Pamiętajmy o dokumentach, które należy zabrać ze sobą wyjeżdżając za granicę

19 czerwca 2019

Straż Graniczna przypomina - ważny dowód osobisty lub paszport to dokumenty niezbędne podczas zagranicznych podróży. Zbliża się długo oczekiwany przez wszystkich czas wakacyjny. Należy bezwzględnie pamiętać, że dokumentami uprawniającymi każdego obywatela Rzeczypospolitej Polskiej, w tym także osoby niepełnoletnie, do przekroczenia granicy państwowej są jedynie dowód osobisty (Unia Europejska, państwa obszaru Schengen, państwa EOG oraz Albania, Bośnia i Hercegowina, Czarnogóra, Macedonia Północna, Serbia, Gruzja) i paszport.
 

Zgłoszenie na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa pomogło zatrzymać sprawcę przestępstwa

5 czerwca 2019

Tarnogórski dzielnicowy podczas sprawdzania miejsca naniesionego na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa ujawnił kierującego, który oprócz tego, że był pijany to naruszył sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Policjant potwierdzili również zgłoszenie, bowiem mężczyzna nieprawidłowo zaparkował pojazd, na całej szerokości chodnika.
 

Działania Policji w związku z fałszywymi alarmami w szkołach

8 maja 2019

Policjanci ustalają sprawcę bądź sprawców wywołania fałszywych alarmów bombowych w szkołach, w których odbywają się matury. Komendant Główny Policji na bieżąco informuje Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji o podejmowanych działaniach. Policjanci przypominają, że konsekwencje takiego czynu mogą być poważne, bowiem autorzy takich "żartów" są ustalani i pociągani do odpowiedzialności karnej. Za takie celowe i fałszywe zawiadomienie o zagrożeniu grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności. Pamiętajmy, że oprócz odpowiedzialności karnej, sprawcy mogą zostać również pociągnięci do odpowiedzialności finansowej.
 

Jak zachować się na miejscu zdarzenia drogowego?

3 stycznia 2019

Śląscy policjanci apelują o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze. Ostatnie dni pokazują, że zimowa aura może przysporzyć kierowcom problemów. Ujemne temperatury, opady śniegu, błoto pośniegowe - to wszystko powoduje, że na drogach jest ślisko i niebezpiecznie. Co jednak, gdy już znajdziemy się na miejscu zdarzenia drogowego? Policja przypomina jak zachować się w przypadku kolizji lub wypadku.
udostępnij artykuł w serwisie społecznościowym:

TG.NET.PL

Portal Powiatu Tarnogórskiego - Tarnowskie Góry

KONTAKT

redaktor naczelny - Zbigniew Markowski
adres redakcji: Nakło Śląskie, ul. Sienkiewicza 7
tel.: 32 284 36 85,
portal@tg.net.pl