Działania Policji w związku z fałszywymi alarmami w szkołach

8 maja 2019

Policjanci ustalają sprawcę bądź sprawców wywołania fałszywych alarmów bombowych w szkołach, w których odbywają się matury. Komendant Główny Policji na bieżąco informuje Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji o podejmowanych działaniach. Policjanci przypominają, że konsekwencje takiego czynu mogą być poważne, bowiem autorzy takich "żartów" są ustalani i pociągani do odpowiedzialności karnej. Za takie celowe i fałszywe zawiadomienie o zagrożeniu grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności. Pamiętajmy, że oprócz odpowiedzialności karnej, sprawcy mogą zostać również pociągnięci do odpowiedzialności finansowej.
 

Straż Graniczna: Zatrzymano kolejnych członków zorganizowanej grupy przestępczej

25 kwietnia 2019

Funkcjonariusze Śląskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali dwoje obywateli Polski, którzy są podejrzani o udział w zorganizowanej grupie przestępczej. Grupa ta czerpała korzyści majątkowe z uprawiania prostytucji przez inne osoby.

Tarnogórscy policjanci i strażacy uratowali z pożaru dwie kobiety i dziecko

11 kwietnia 2019

Odwaga, profesjonalizm i zdecydowanie w działaniu, te cechy są decydujące w sytuacjach, które zagrażają życiu i zdrowiu innych osób. Takimi cechami wykazali się tarnogórscy policjanci oraz strażacy, którzy uratowali z pożaru dwie kobiety i dziecko. Bez chwili wahania weszli do środka palącego się mieszkania i wyprowadzili poszkodowanych. Wczoraj około 2.00 w nocy, w wielorodzinnym budynku znajdującym się w Ptakowicach, wybuchł pożar. Na pierwszym piętrze kamienicy, w jednym z mieszkań paliły się między innymi różnego rodzaju przedmioty, które wydzielały bardzo ostry i niebezpieczny dla zdrowia, rozprzestrzeniający się po całej kamienicy dym.
 

[czytaj więcej...]


Tarnowskie Góry: policja i prokuratura  walczą z przemocą domową

9 kwietnia 2019

Prokuratorzy i policjanci nie dają żadnej taryfy ulgowej sprawcom przemocy w rodzinie. Pamiętajmy: organom ścigania potrzeba jednak informacji i zawiadomienia o tym, że komuś, w zaciszu mieszkania, dzieje się krzywda. Większość oprawców to mężczyźni, a pokrzywdzonymi są żony, partnerki, bywa – dzieci, rodzice. Tarnogórscy prokuratorzy stosują precyzyjne narzędzia prawne, by skutecznie walczyć ze zjawiskiem. Przykładem decyzja, jaką usłyszał podejrzany z Tarnowskich Gór.
 

Obywatelskie zatrzymanie pijanej kierującej w Czekanowie

25 marca 2019

W ręce tarnogórskiej drogówki wpadła pijana kobieta, która prowadziła toyotę. 34-latka została zatrzymana przez innego kierującego, który jechał za nią. Nieodpowiedzialna kobieta pożegnała się już z prawem jazdy a sprawa trafi do sądu.
 

Tarnowskie Góry - sprzedały alkohol nieletniemu i nietrzeźwemu

19 marca 2019

W niedzielę dzielnicowi podczas obchodu centrum miasta zauważyli pijanego mężczyznę, który zataczając się wszedł do sklepu monopolowego i po chwili wyszedł z alkoholem w ręce. Okazało się, że sprzedawczyni sprzedała nietrzeźwemu dwa piwa i butelkę wódki. Podobna sytuacja miała miejsce na początku marca, gdzie kasjerka sprzedała trzy piwa nieletniemu. Pamiętajmy, że sprzedaż napojów alkoholowych osobie, której zachowanie wskazuje, że znajduje się w stanie nietrzeźwości lub osobie, która nie ukończyła osiemnastego roku życia, jest zabronione przez ustawę o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi i stanowi przestępstwo, które jest zagrożone karą grzywny.

Jak zachować się na miejscu zdarzenia drogowego?

3 stycznia 2019

Śląscy policjanci apelują o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze. Ostatnie dni pokazują, że zimowa aura może przysporzyć kierowcom problemów. Ujemne temperatury, opady śniegu, błoto pośniegowe - to wszystko powoduje, że na drogach jest ślisko i niebezpiecznie. Co jednak, gdy już znajdziemy się na miejscu zdarzenia drogowego? Policja przypomina jak zachować się w przypadku kolizji lub wypadku.


Oszuści wciąż próbują wyłudzać pieniądze od seniorów

5 listopada 2018

Policja apeluje: nie przelewajcie swoich pieniędzy na „bezpieczne” konto, nie przekazujcie osobie, która przyjdzie do waszego domu ani nie pozostawiajcie ich we wskazanym miejscu, bo tak każe wam rzekomy policjant... To kłamstwo - nie dajmy się zwieść! W poniedziałek w Tarnowskich Górach sześć kobiet poinformowało policję o takiej próbie.
 


udostępnij artykuł w serwisie społecznościowym:

TG.NET.PL

Portal Powiatu Tarnogórskiego - Tarnowskie Góry
logowanie do poczty dla Klientów Portalu

KONTAKT

redaktor naczelny - Zbigniew Markowski
adres redakcji: Nakło Śląskie, ul. Sienkiewicza 7
tel.: 32 284 36 85,
portal@tg.net.pl

REKLAMA

Zapraszamy do zapoznania się
z naszą ofertą reklamy banerowej,
- kontakt:
portal@tg.net.pl