Tarnowskie Góry - sprzedały alkohol nieletniemu i nietrzeźwemu

19 marca 2019

W niedzielę dzielnicowi podczas obchodu centrum miasta zauważyli pijanego mężczyznę, który zataczając się wszedł do sklepu monopolowego i po chwili wyszedł z alkoholem w ręce. Okazało się, że sprzedawczyni sprzedała nietrzeźwemu dwa piwa i butelkę wódki. Podobna sytuacja miała miejsce na początku marca, gdzie kasjerka sprzedała trzy piwa nieletniemu. Pamiętajmy, że sprzedaż napojów alkoholowych osobie, której zachowanie wskazuje, że znajduje się w stanie nietrzeźwości lub osobie, która nie ukończyła osiemnastego roku życia, jest zabronione przez ustawę o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi i stanowi przestępstwo, które jest zagrożone karą grzywny.

Informacja Straży Granicznej: Pyrzowice - cudzoziemiec ukryty w naczepie ciężarówki

13 marca 2019

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Katowicach - Pyrzowicach zatrzymali cudzoziemca, który przyjechał do Polski ukryty w naczepie samochodu ciężarowego.
 
Informację o prawdopodobnym przebywaniu osoby w zamkniętej przestrzeni ładunkowej naczepy Straż Graniczna otrzymała od Policji. Samochód ciężarowy wraz z zaplombowaną naczepą znajdował się na terenie terminalu przeładunkowym w Sławkowie. W obecności funkcjonariuszy Straży Granicznej, Policji oraz Służby Celno – Skarbowej kierowca pojazdu otworzył naczepę.
 

Amfetamina w organizmie i w samochodzie

25 lutego 2019

Zarzut posiadania narkotyków usłyszał 29-latek, który został zatrzymany przez tarnogórskich policjantów. Mężczyzna prowadził samochód pod wpływem narkotyku i w samochodzie miał amfetaminę. Usłyszał już zarzut i prokurator zastosował wobec niego grzywnę oraz będzie musiał pokryć koszty sądowe.
 

Dwóch kierowców na podwójnym gazie i pijany maszynista w drezynie

18 lutego 2019

W weekend policjanci zatrzymali dwóch pijanych kierowców i jednego pijanego kierowcę drezyny. Niechlubny rekordzista miał 2,6 promila alkoholu w organizmie. Sprawcy odpowiedzą przed sadem. Nietrzeźwi kierowcy to bardzo duży problem na polskich drogach. Każdy kto wsiada do samochodu z przekroczoną normą alkoholu w wydychanym powietrzu lub we krwi stanowi ogromne zagrożenie na drodze.

 

[czytaj więcej...]


Wypadek na ulicy Radzionkowskiej w Świerklańcu

11 lutego 2019

Tarnogórscy policjanci przeprowadzili czynności na miejscu wypadku drogowego, do jakiego doszło wczoraj przed godzina 23 na ul. Radzionkowskiej w Świerklańcu. W wyniku zdarzenia kierujący 34-latek trafił do szpitala. Przyczyną było niedostosowanie prędkości do panujących warunków na drodze. Apelujemy o ostrożność.
 

Zmyślił rozbój, żeby wzbudzić współczucie u żony

29 stycznia 2019

Kilkunastu policjantów z tarnogórskiej komendy w ubiegły czwartek szukało trzech sprawców rozboju, którzy pobili pokrzywdzonego i zabrali mu telefon, portfel z dokumentami i zegarek. Do zdarzenia miało dojść w w Tarnowskich Górach przy ulicy Powstańców Śląskich. Dzień później kryminalni ustalili, że do żadnego rozboju nie doszło, a mężczyzna chciał tylko... wzbudzić współczucie u żony.

Jak zachować się na miejscu zdarzenia drogowego?

3 stycznia 2019

Śląscy policjanci apelują o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze. Ostatnie dni pokazują, że zimowa aura może przysporzyć kierowcom problemów. Ujemne temperatury, opady śniegu, błoto pośniegowe - to wszystko powoduje, że na drogach jest ślisko i niebezpiecznie. Co jednak, gdy już znajdziemy się na miejscu zdarzenia drogowego? Policja przypomina jak zachować się w przypadku kolizji lub wypadku.


Oszuści wciąż próbują wyłudzać pieniądze od seniorów

5 listopada 2018

Policja apeluje: nie przelewajcie swoich pieniędzy na „bezpieczne” konto, nie przekazujcie osobie, która przyjdzie do waszego domu ani nie pozostawiajcie ich we wskazanym miejscu, bo tak każe wam rzekomy policjant... To kłamstwo - nie dajmy się zwieść! W poniedziałek w Tarnowskich Górach sześć kobiet poinformowało policję o takiej próbie.
 


udostępnij artykuł w serwisie społecznościowym:

TG.NET.PL

Portal Powiatu Tarnogórskiego - Tarnowskie Góry
logowanie do poczty dla Klientów Portalu

KONTAKT

redaktor naczelny - Zbigniew Markowski
adres redakcji: Nakło Śląskie, ul. Sienkiewicza 7
tel.: 32 284 36 85,
portal@tg.net.pl

REKLAMA

Zapraszamy do zapoznania się
z naszą ofertą reklamy banerowej,
- kontakt:
portal@tg.net.pl