PRZEWODNIK Tarnowskie Góry

Tytuł:          „Przewodnik. Tarnowskie Góry

Autor:          praca zbiorowa

Okładka:      miękka, foliowana, nabłyszczana, format A5 tj. 148 mm x 210 mm

Strony:        136 kolorowych stron, dwie mapki rozkładane, około 400 zdjęć i   
                     ilustracji, papier kredowy

Wydanie:    lipiec 2009 r.

Cena:          35,00 zł (przelew bankowy lub płatność gotówką przy odbiorze
                    osobistym)

Wysyłka:    pocztowa 7,00 zł; możliwy odbiór na terenie Tarnowskich Gór 

Ze wstępu:
"... Na ponad stu stronach przewodnik przypomni barwne, znane postacie historyczne, ale i te mniej znane lub zapomniane. Wszystkie pozostawiły tu wiele śladów. Dostarczy "w pigułce" danych z historii miasta i informacji o obiektach spoza samego centrum, ale związanych z miastem nierozerwalnymi więzami losów ludzi i zdarzeń, które decydowały o funkcjach i roli, jaką Tarnowskim Górom wyznaczyła historia i materialne bogactwo zgromadzone pod ziemią.

Ponad czterysta zdjęć  w Przewodniku jest dla mieszkańców zachętą do przyjrzenia się miastu raz jeszcze i nieco inaczej. Ono jest tego warte. Ma wiele zasobów mogących sprawić, że będzie na Górnym Śląsku postrzegane jako Małe Wielkie Miasto. Wielkie, bo zamieszkane przez ludzi kontynuujących rozumny trud i ciężką pracę poprzedników, które legły u podstaw jego powstania i rozwoju nie tylko materialnego, ale też intelektualnego i kulturalnego.

Dla gości - których przywiedzie tu sława " gwarkowskiego grodu" - Przewodnik jest minikompendium wiedzy nie tylko o nim, ale i o wydarzeniach kulturalnych, lokalnej prasie i miejscach, gdzie na trasie wędrówki można odpocząć i posilić się, by ruszyć z nim dalej. By z nim wrócić raz jeszcze do Tarnowskich Gór - Małego Wielkiego Miasta...."

autor   www
data 12 czerwca 2013, 01:40
jptjjl
autor   www
data 12 czerwca 2013, 10:24
ckzaajjf http://cqmqvj.com/ <a href="http://oqgmsu.com/ ">knfnly</a> [url=http://oysgtm.com/]knfnly[/url]