POCZTÓWKI - 140 LAT LO IM. ST. STASZICA


POCZTÓWKI - 140 LAT LO IM. ST. STASZICA

Z okazji 140. rocznicy powstania szkoły - obecnie II Liceum Ogólnokształcące im. St. Staszica w Tarnowskich Górach i wzniesienia jej siedziby, wydane zostały dwie pocztówki, które są do nabycia wyłącznie w księgarni "Wiosna" przy ul. Karola Miarki 7 w Tarnowskich Górach oraz poprzez sklep Małe Wielkie Miasto po złożeniu zamówienia drogą mailową pod adres email: mwm@tg.net.pl.

ZOBACZ SZCZEGÓŁY  

[ czytaj więcej.. ]

OKAZJONALNE POCZTÓWKI - 230 rocznica odkryć

Nakład limitowany - po 100 sztuk każdego z dwóch wzorów pocztówek
Cena 1,50 zł

Z okazji 230. rocznicy odkrycia złóż srebra i ołowiu w szybie Rudolphine pod Tarnowskimi Górami oraz 60 lat działalności Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Tarnogórskiej wydane zostały dwie pocztówki, które są do nabycia wyłącznie poprzez sklep Małe Wielkie Miasto po złożeniu zamówienia drogą mailową pod adres email: mwm@tg.net.plPocztówka 1Pocztówka 2

OKAZJONALNE POCZTÓWKI - PIETA Z ZAMKU W STARYCH TARNOWICACH


OKAZJONALNE POCZTÓWKI - PIETA Z ZAMKU W STARYCH TARNOWICACH

Nakład limitowany - po 100 sztuk każdego wzoru.
Prezentujemy dwie okazjonalne pocztówki
wydane z okazji uroczystości wprowadzenia do Zamku w Starych Tarnowicach oraz poświęcenia XVII-wiecznej rzeźby pn. „Pieta”. Do nabycia od 01.12.br w Zamku oraz przez SKLEP po zamówieniu pod adresem email mwm@tg.net.pl.

ZOBACZ SZCZEGÓŁY  

[ czytaj więcej.. ]

OBCY i inne tarnogórskie opowiadania


OBCY I INNE TARNOGÓRSKIE OPOWIADANIA

"W nie zawsze srebrem pisanej historii Tarnowskich Gór mają swój udział nie tylko okryci legendą gwarkowie, ale też ludzie wielu innych profesji. Miejscowi i obcy. Wielu z nich pod własnym imieniem i nazwiskiem trafiło na jej karty, lecz ona jeszcze wszystkich nie odsłoniła".

Treść nowej książki oparta została na wydarzeniach z historii Tarnowskich Gór. Znajduje się w niej 5 opowiadań: Obcy, Młody husarz, Burmistrz i proboszcz w Dolinie Hinnom, Sztygar i pstrągi, Edukacja w tenisówkach.

ZOBACZ SZCZEGÓŁY  

[ czytaj więcej.. ]

ROK CZTERECH JUBILEUSZY - pocztówki pamiątkowe


POCZTÓWKI: ROK CZTERECH JUBILEUSZY

210 rocznica założenia pierwszej na Śląsku szkoły górniczej
330 rocznica jednej z największych w historii Europy bitew
450 rocznica wybicia Sztolni Jakuba (Jakóba)
110 rocznica założenia parku miejskiego tzw. "parku na warpiach"

Dostępne w SKLEPIE internetowym (wysyłka pocztowa) oraz w Galerii Wnętrz i Prezentów Beaty Hetmańczyk przy ul. Czarnohuckiej 17, tel. 607 153 787

ZOBACZ SZCZEGÓŁY  

[ czytaj więcej.. ]

110 lat parku miejskiego - POCZTÓWKI


POCZTÓWKI: 110 LAT PARKU MIEJSKIEGO

Nakład limitowany - po 200 sztuk każdego wzoru, wydane z okazji 110 rocznicy założenia parku miejskiego ("na warpiach") w Tarnowskich Górach poświęcone temu charakterystycznemu miejscu oraz jego założycielom: burmistrzowi Richardowi Otte i księdzu Franciszkowi Kokotowi. Każda pocztówka zaopatrzona w okazjonalny nadruk: "Park miejski 1903-2013 Tarnowskie Góry".
Cena - 1,00 zł za sztukę. Dostępne w SKLEPIE internetowym (wysyłka pocztowa) oraz w Galerii Wnętrz i Prezentów Beaty Hetmańczyk przy ul. Czarnohuckiej 17, tel. 607 153 787

ZOBACZ SZCZEGÓŁY Cena: 1,00 zł

[ czytaj więcej.. ]

Kosze upominkowe


UMPOMINEK: TARNOGÓRSKIE KOSZE UPOMINKOWE

Wykaz przykładowych produktów:
Wędliny suszone np. kiełbasa z dziczyzny, krakowska, jałowcowa, kabanosy, słoiki ze smalcem (wieprzowym lub gęsim), z pasztetem, kiełbasą (wyroby Ryszarda Wojtachy)
Słodycze: kopalnioki, szkloki, makrony, pierniki, oblaty, bachterki, owoce kandyzowane, w zalewie rumowej itp (Józef Zdebik).
Słoiki z miodem wyprodukowanym przez pszczelarzy powiatu tarnogórskiego
Książki i albumy o tematyce tarnogórskiej...

ZOBACZ SZCZEGÓŁY Cena: do uzgodnienia

[ czytaj więcej.. ]
strona :  1 |  2 |  3 |