WIELKANOC 2014


Życzymy Mieszkańcom i Gościom Tarnowskich Gór
ciepłych podmuchów wiatru, jasnych promieni słońca i radości
przez całe święta wielkanocne.  
 

         


Świąteczny konkurs tarnogórski

Świąteczny konkurs został rozstrzygnięty; przypomnijmy pytania konkursowe:

1.Co łączyło pierwszego budowniczego Sztolni Jakuba z burmistrzem miasta Gruzełką?
2. W którym roku wydano książkę Józefa Piernikarczyka pt: "Podziemia tarnogórskie"?
3. Jak nazywa się podziemny przekop biegnący pod miejskim parkiem i cmentarzem przy kościele św. Anny?

Poprawne odpowiedzi w naszym konkursie:

1. Rapp i Gruzełko nosili to samo imię
2. Książkę wydano w 1937 roku
3. Przekop Redena

Zdobywcą głównej nagrody (poprzez losowanie wśród autorów poprawnych odpowiedzi) został pan Dariusz Twardowski z Bytomia.

Dziękuję wszystkim, którzy zechcieli wziąć udział w świątecznym konkursie ogłoszonym w Portalu Powiatu Tarnogórskiego, wspólnie z którym staramy się od dawna promować Tarnowskie Góry oraz ludzi, którzy to miasto lubią, znają lub chcą poznać. Dlaczego to robimy? Po to, aby ludzie w tym mieście żyjący dowiedzieli się, dlaczego tu "Dobrze się mieszka". To wcale nie musi być tylko hasło.

Nie wiem, jak je ocenia autor książki "Obcy", ale ... przekazał nam on nieodpłatnie jej 5 egzemplarzy z dedykacją: " Jeśli poznasz swoje miasto, nigdy nie będziesz w nim obcym". Odebrać je będą mogli po świętach Bożego Narodzenia pozostali uczestnicy konkursu, którzy udzielili poprawnych odpowiedzi na wszystkie trzy pytania, lecz nie mieli szczęścia, bo główną nagrodę wylosować mógł tylko jeden uczestnik konkursu.

Alicja Kosiba - Lesiak

Do wszystkich uczestników konkursu zostanie wysłana wiadomość mailowa z informacją o sposobie odbioru nagrody głównej ufundowanej przez panią Alicję Kosibę-Lesiak i pozostałych ufundowanych przez pana Mieczysława Filaka.

strona :  1 |