Prace Czesława Pietrygi

Czesław Pietryga: - Jestem członkiem Związku Polskich Artystów Malarzy i Grafików. Zajmuję się rysunkiem, rysunkiem satyrycznym, karykaturą, grafiką użytkową oraz malarstwem sztalugowym. Ilustruję dla prasy regionalnej, współpracowałem z Telewizją Polską jako rysownik.

[czytaj więcej...]


Galeria Stanisława Trefonia

Prace Erwina Sówki z kolekcji Stanisława Trefonia


Tarnogórskie prace Adolfa Munda

Adolf Mund (urodził się w 1889 w Zorge, zmarł w 1959 w Salzwedel) - absolwent weimarskiej Wyższej Szkoły Sztuk Pięknych oraz Akademii Sztuki we Wrocławiu. Od 1920 roku pracował w tarnogórskim Gimnazjum Realnym jako nauczyciel rysunku, w 1922 - po plebiscycie na Górnym Śląsku wyjechał na stałe do miasteczka Salzwedel w Saksonii

Malarstwo Katarzyny Wiśniewskiej - Lewickiej: Chodź, opowiem Ci bajeczkę...

Katarzyna Wiśniewska - Lewicka, urodzona w 1969 r. w Zawierciu, w Tarnowskich Górach mieszka od 1990 r. W 1994 ukończyła filologię polską na Uniwersytecie Śląskim, a w 2011 - Akademię Sztuk Pięknych w Katowicach (Wydział Artystyczny, specjalność grafika warsztatowa). Wcześniej dziennikarka i publicystka.

[czytaj więcej...]


 

Grafiki Katarzyny Wiśniewskiej - Lewickiej:  Siatka...

Katarzyna Wiśniewska - Lewicka, urodzona w 1969 r. w Zawierciu, w Tarnowskich Górach mieszka od 1990 r. W 1994 ukończyła filologię polską na Uniwersytecie Śląskim, a w 2011 - Akademię Sztuk Pięknych w Katowicach (Wydział Artystyczny, specjalność grafika warsztatowa). Wcześniej dziennikarka i publicystka.

Fotografie Jolanty Glińskiej

Jolanta Glińska (z domu Dudziak), tarnogórzanka. Interesuje się fotografią od dzieciństwa. Pierwsze zdjęcie wykonała w wieku 8 lat, a w 14 roku życia zaczęła uczęszczać na zajęcia kółka fotograficznego prowadzonego przy tarnogórskim MDK. Dziś sama prowadzi kółko fotografii cyfrowej, pracuje jako fotograf przy domu kultury, utrwalając na zdjęciach głównie koncerty i wykonując fotoreportaże z imprez plenerowych. Ma na swoim koncie ponad 15 tysięcy zdjęć wykonanych w ciągu ostatnich lat.

Prace Anny Osadnik

Anna Osadnik - tarnogórzanka, absolwentka wrocławskiej ASP gdzie w 1995 roku z wyróżnieniem obroniła dyplom w zakresie grafiki artystycznej oraz malarstwa. - linoryty z matrycy traconej, format 50x70cm - inne linoryty - LofP (Line of Prospects) - linia horyzontów zmienna w miarę otoczenia i okoliczności; powstaje od 1995 roku włącznie

Ceramiki Anny Osadnik

Anna Osadnik - tarnogórzanka, absolwentka wrocławskiej ASP gdzie w 1995 roku z wyróżnieniem obroniła dyplom w zakresie grafiki artystycznej oraz malarstwa. - ludziki wypalane gdzie popadnie czyli w piecach elektrycznych i innych, kamienie, główki wypalane w cegielni w Patoce, inne ceramiki

Justyna Król - linoryty

Justyna Król urodzona w 1977 roku w Tarnowskich Górach. W 2001 roku ukończyła Wychowanie Plastyczne w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Częstochowie. Dyplom artystyczny uzyskała w pracowni grafiki warsztatowej z linorytu. Prowadzi zajęcia plastyczne z dziećmi. Swój wolny czas dzieli między grafiką a wychowaniem dwójki dzieci :)

Zygmunt Bok - rzeźba w drewnie

Zygmunt Bok, urodzony w 1956 r w Świętochłowicach; wykształcenie: ukończona fizyka na wydziale Matematyki, Fizyki i Chemii Uniwersytetu Śląskiego, Studia Podyplomowe na Politechnice Śląskiej w zakresie "Sieci Komputerowe i Systemy Mikrokomputerowe"; zainteresowania: rzeźba, muzyka klasyczna...

Katarzyna Skrodzka - malarstwo

Katarzyna Skrodzka, urodzona w Tarnowskich Górach w 1985 roku. Ukończyła komunikację w biznesie krajowym i międzynarodowym na Akademii Ekonomicznej w Katowicach. W swojej pracy artystycznej posługuje się głównie akrylem i akwarelą. Jej obrazy cec***e żywa kolorystyka oraz duża dawka spontaniczności...

Prace Arkadiusza Hajdy

Ponoć prace odzwierciedlają artystę... Gdy patrzę na swoje bohomazy, to jakoś tego nie dostrzegam (może dlatego, że nie jestem artystą? ). Aleee... zaraz, zaraz! Odnieśmy to, co wcześniej powiedziałem, do religii chrześcijańskiej... Jeśli prace odzwierciedlają stwórcę, to stwórca jest odzwierciedleniem swoich prac, czyż nie? W takim razie człowiek musiałby być idealny! Wiadomo, że tak nie jest i nie będzie.

Prace uczniów Liceum Plastycznego w Tarnowskich Górach

Zespół Szkół Artystyczno - Projektowych; Tarnowskie Góry, ul. Legionów 35; tel./fax : 32 285 40 87

Grafiki Witolda Zaręby

Zaręba przenosi sie w fin de siecle, czasy sprzed, zmiatającej dawny porządek, katastrofy I wojny światowej. Wybiera jednaknie dobrze znane elity artystyczne czy polityczne, ale życie zwykłych ludzi. Rekonstruuje rodzinne portrety, uwiecznia panny na wydaniu, gosposie, urzędników i żołnierzy w zabawnych metalowych szyszakach.

Malarstwo Sabiny Tatarczyk

Moje malowanie to relaks, spokój, przyjemność dotyku farb na palcach, radość, zapach kawy i terpentyny. Nie chcę tworzyć zbędnych ideologii ani zamykać się w jakichkolwiek ramach, kanonach, definicjach i hasłach, by uzasadnić to, co robię.

Fotografie Henryka Kościelnego

Nazywam się Henryk Kościelny urodziłem się i mieszkam w Tarnowskich Górach. Ukończyłem Technikum Leśne w Brynku. Przyrodą interesuje się od dzieciństwa. Jestem członkiem Górnośląskiego Klubu Ornitologicznego i Polskiego Klubu Ekologicznego. Współpracuję z Uniwersytetem Wrocławskim oraz Instytutem Ochrony Przyrody PAN w Krakowie, a także z Działem Przyrody przy Muzeum Górnośląskim w Bytomiu. W moim dorobku jest szereg publikacji przyrodniczych.

Reprodukcje autorstwa Ewy Dzik

Ewa Dzik - absolwentka Wydziału Sztuk Pięknych Uniwersytetu im. Mikołaja Kopernika w Toruniu. W roku 2001 ukończyła studia o specjalności konserwacja i restauracja malarstwa i rzeźby polichromowanej. Zajmuje się konserwacją malarstwa sztalugowego i ściennego, rzeźby polichromowanej. Wykonuje kopie obrazów w dowolnej technice.

Grafiki Patrycji Pudełek

Zaabsorbowały mnie relacje damsko - męskie, namacalne ze swoimi czułostkami i lukrowanymi deklaracjami oraz obezwładniające ze swoimi śmiałymi, wręcz bezczelnymi cięciami. Słowo żyletka stała się substytutem stosunków, otwartego i prawdziwego dyskursu międzyludzkiego. Choroba tego dyskursu objawia się nam poprzez analizę prawidłowości i wypaczeń emocjonalnych, poszukiwań bezpiecznej enklawy, przy jednoczesnym konsumowaniu kodów, które określają nasz styl bycia i życia.


TG.NET.PL

Portal Powiatu Tarnogórskiego - Tarnowskie Góry
adres redakcji: Nakło Śląskie, ul. Sienkiewicza 7

KONTAKT

redaktor naczelny - Zbigniew Markowski
tel.: 32 284 36 85,
portal@tg.net.pl