Spotkania ze Stasiem w ramach Dni uczenia się dorosłych 2019

W piątek 20 września o godz.16.00 w Szkole Podstawowej nr 47 w Bytomiu-Stolarzowicach odbędzie się spotkanie „Bez muzyki ani rusz”. Uczestnicy spotkania będą mieli okazję:

  • zapoznać się z ideą ogólnopolskiej kampanii społecznej „Dni uczenia się dorosłych 2019” pod honorowym patronatem Polskiego Komitetu ds. UNESCO wspierającej dorosłych w rozwoju przez całe życie
  • zdobyć wiedzę na temat wpływu muzyki na sprawność psychofizyczną
  • poznać możliwości atrakcyjnego spędzania czasu wolnego podczas warsztatów wokalno-tanecznych „Śpiewniki domowe Stanisława Moniuszki i nasze”.        

XAY BENG wkracza na polską scenę muzyczną

„Nie wiem jak” to debiutancki singiel tworzącego pod pseudonimem XAY BENG Krystiana Sikory.  Swoją przygodę z muzyką wokalista rozpoczął od udziału w legendarnym programie „Szansa na Sukces”, następnie przez wiele lat koncertował z zespołem WHOA. Teraz powraca w nowej, solowej odsłonie.
 
Utwór „Nie wiem jak” miał swoją premierę na scenie emitowanego na przez stację TVN 7 „Big Brothera”. Entuzjastyczne przyjęcie przez widownię w studiu znalazło swoje odzwierciedlenie także w mediach społecznościowych.

Warsztaty muzyczne i taneczne: W rytmie mazura i nie tylko - 27 czerwca

Fundacja "Korzenie" zaprasza na zajęcia prowadzone z okazji Roku Moniuszki - warsztaty muzyczne i taneczne "W rytmie mazura i nie tylko" - 27 czerwca (czwartek) o godzinie 16.00 w Szkole Podstawowej nr 47 w Bytomiu (ulica Tadeusza Kościuszki 4). Wstęp wolny, zajęcia dla wszystkich grup wiekowych.

więcej informacji


Czerwony Kapturek - teatrzyk dla dzieci na zamku w Starych Tarnowicach: 4 lipca

Serdecznie zapraszamy wszystkie stacjonujące dzieci na teatrzyk "Czerwony Kapturek", który odbędzie się 4 lipca o godzinie 11.00. Bilety 8 zł od osoby do nabycia w kasie zamkowej. Rezerwacje można również składać mailowo: biuro@fundacjakomplekszamkowy.pl lub telefonicznie: 32 3847461.  :-)


Zamek w Starych Tarnowicach zaprasza dzieci na półkolonie - od 24 czerwca

Jak co roku, już dzisiaj zapraszamy dzieci na półkolonie do Kompleksu Zamkowego ;-). W programie m.in. - zajęcia kreatywne (budowanie makiet, projektowanie gier planszowych); - gry i zabawy na świeżym powietrzu; -atrakcyjna atrakcja na każdym turnusie :-)
 
Cena 360 zł / os. (Cena zawiera śniadanie, dwudaniowy obiad w Gospodzie u Wrochema, wodę bez ograniczeń oraz materiały na wszystkie prace wykonane przez dzieci)
 
Zapisy / dodatkowe informacje: 32/384 74 61 lub: biuro@fundacjakomplekszamkowy.pl


Wszystko widzę, nic nie słyszę - wystawa w Muzeum Górnośląskim

Wystawa odwołująca się do problematyki podwójnej moralności w kontekście wielu aspektów życia prywatnego i zawodowego. Nie odnosi się do odbiorców w tonie oskarżycielskim, nie stawia sobie celu moralizatorskiego, wręcz przeciwnie – zaprasza widza do dyskusji i próby usytuowania siebie w znanej często przestrzeni, a za punkt wyjścia przyjmuje moment zetknięcia się z  informacjami płynącymi z zewnątrz.
 
Ilość wątków tematycznych poruszonych w ekspozycji jest odzwierciedleniem ilości impulsów docierających do nas z różnych źródeł informacji. Do odnalezienia się w świecie podwójnych morałów zaprosi swym obłudnym wzrokiem Judasz, tuż przed sceną pocałunku Chrystusa. Jacek Sroka przeanalizuje pojęcie sofizmatu i grę słów, które, intrygujące dla artysty, stały się problemem współczesnego świata. Znaczenie pojęć i kwestie „rozumowania” przewrotnym hasłem zamanifestuje Sztuka Alternatywna.

więcej informacji
udostępnij artykuł w serwisie społecznościowym:

TG.NET.PL

Portal Powiatu Tarnogórskiego - Tarnowskie Góry

KONTAKT

redaktor naczelny - Zbigniew Markowski
adres redakcji: Nakło Śląskie, ul. Sienkiewicza 7
tel.: 32 284 36 85,
portal@tg.net.pl