Warsztaty muzyczne i taneczne: W rytmie mazura i nie tylko - 27 czerwca

Fundacja "Korzenie" zaprasza na zajęcia prowadzone z okazji Roku Moniuszki - warsztaty muzyczne i taneczne "W rytmie mazura i nie tylko" - 27 czerwca (czwartek) o godzinie 16.00 w Szkole Podstawowej nr 47 w Bytomiu (ulica Tadeusza Kościuszki 4). Wstęp wolny, zajęcia dla wszystkich grup wiekowych.

więcej informacji


XAY BENG wkracza na polską scenę muzyczną

„Nie wiem jak” to debiutancki singiel tworzącego pod pseudonimem XAY BENG Krystiana Sikory.  Swoją przygodę z muzyką wokalista rozpoczął od udziału w legendarnym programie „Szansa na Sukces”, następnie przez wiele lat koncertował z zespołem WHOA. Teraz powraca w nowej, solowej odsłonie.
 
Utwór „Nie wiem jak” miał swoją premierę na scenie emitowanego na przez stację TVN 7 „Big Brothera”. Entuzjastyczne przyjęcie przez widownię w studiu znalazło swoje odzwierciedlenie także w mediach społecznościowych.

Czerwony Kapturek - teatrzyk dla dzieci na zamku w Starych Tarnowicach: 4 lipca

Serdecznie zapraszamy wszystkie stacjonujące dzieci na teatrzyk "Czerwony Kapturek", który odbędzie się 4 lipca o godzinie 11.00. Bilety 8 zł od osoby do nabycia w kasie zamkowej. Rezerwacje można również składać mailowo: biuro@fundacjakomplekszamkowy.pl lub telefonicznie: 32 3847461.  :-)


Zamek w Starych Tarnowicach zaprasza dzieci na półkolonie - od 24 czerwca

Jak co roku, już dzisiaj zapraszamy dzieci na półkolonie do Kompleksu Zamkowego ;-). W programie m.in. - zajęcia kreatywne (budowanie makiet, projektowanie gier planszowych); - gry i zabawy na świeżym powietrzu; -atrakcyjna atrakcja na każdym turnusie :-)
 
Cena 360 zł / os. (Cena zawiera śniadanie, dwudaniowy obiad w Gospodzie u Wrochema, wodę bez ograniczeń oraz materiały na wszystkie prace wykonane przez dzieci)
 
Zapisy / dodatkowe informacje: 32/384 74 61 lub: biuro@fundacjakomplekszamkowy.pl


Wszystko widzę, nic nie słyszę - wystawa w Muzeum Górnośląskim

Wystawa odwołująca się do problematyki podwójnej moralności w kontekście wielu aspektów życia prywatnego i zawodowego. Nie odnosi się do odbiorców w tonie oskarżycielskim, nie stawia sobie celu moralizatorskiego, wręcz przeciwnie – zaprasza widza do dyskusji i próby usytuowania siebie w znanej często przestrzeni, a za punkt wyjścia przyjmuje moment zetknięcia się z  informacjami płynącymi z zewnątrz.
 
Ilość wątków tematycznych poruszonych w ekspozycji jest odzwierciedleniem ilości impulsów docierających do nas z różnych źródeł informacji. Do odnalezienia się w świecie podwójnych morałów zaprosi swym obłudnym wzrokiem Judasz, tuż przed sceną pocałunku Chrystusa. Jacek Sroka przeanalizuje pojęcie sofizmatu i grę słów, które, intrygujące dla artysty, stały się problemem współczesnego świata. Znaczenie pojęć i kwestie „rozumowania” przewrotnym hasłem zamanifestuje Sztuka Alternatywna.

więcej informacji


Jubileusz Sempy już za nami...

Tyle wzruszeń, pozytywnej energii, ciepłych wspomnień. A wszystko dzięki poczciwej Sempie! Jubileuszowe spotkania absolwentów  odbywały się 12 i 13 października 2018r. Uroczyste obchody rozpoczęły się mszą św. w konwikcie, którą celebrowało kilkunastu księży – absolwentów I LO oraz  ks. prałat  proboszcz Jan Frysz. Następnie wszyscy zaproszeni mieli okazję uczestniczyć w Gali Jubileuszowej w TCK.  Podczas uroczystości , w której udział wzięli przedstawiciele władz wojewódzkich, powiatowych i miejskich. Na swoje urodziny szkoła została odznaczona Złotą Odznaką Honorową za zasługi dla Województwa Śląskiego. Instytucjom i osobom wspierającym rozwój szkoły  wręczono Nagrodę Honorową - Złote Tarcze Sempy oraz  podziwiano porywający program artystyczny. udostępnij artykuł w serwisie społecznościowym:

TG.NET.PL

Portal Powiatu Tarnogórskiego - Tarnowskie Góry
logowanie do poczty dla Klientów Portalu

KONTAKT

redaktor naczelny - Zbigniew Markowski
adres redakcji: Nakło Śląskie, ul. Sienkiewicza 7
tel.: 32 284 36 85,
portal@tg.net.pl