Trzynaście medali zawodników TKS-u Karate TG na Mistrzostwach Śląska!

Aż z trzynastoma medalami wracają podopieczni trenera Bogdana Lubosa z Mistrzostw Śląska Seniorów, Juniorów i Młodzików, które odbyły się 18 marca w Hali Centrum w Dąbrowie Górniczej. W Mistrzostwach, w których wystartowało ponad 200 zawodników z kilkudziesięciu klubów złote medale wywalczyli: Marta Lubos w kategorii -65 kg seniorek, Kamil Szołtysik w kategorii -65 kg seniorów, Artur Dymarczyk w kategorii -80 kg seniorów, Marek Wolny w kategorii +80 kg seniorów oraz junior Rafał Balbierz w rozgrywanej po raz pierwszy kategorii otwartej w formule olimpijskiej WKF. Ze srebrnymi medalami wracają seniorzy: Sandra Nowak w kategorii -55 kg, Szymon Grzegorzyca w kategorii -65 kg, Rafał Zając w kategorii +80 kg) i Kamil Szołtysik w kategorii otwartej WKF.

Brązowe medale stały się udziałem Szymona Grzegorzycy w kategorii otwartej WKF seniorów, Rafała Balbierza w kategorii -65 kg juniorów oraz Mateusza Mrachacza w kategorii -65 kg juniorów młodszych i Patryka Świndera w kategorii -60 kg juniorów młodszych. W klasyfikacji drużynowej seniorów TKS zajął zdecydowanie pierwsze miejsce, a w klasyfikacji klubowej obejmującej także wszystkie kategorie juniorów i młodzików - trzecie miejsce. Bez medali tym razem wracają juniorzy oraz młodzicy: Marek Szorek, Korol Zientek, Julia Hajduk, Alicja Rybak i Xewery Dróżdż, którzy odpadli w eliminacjach lub ćwierćfinałach.

Bogdan Lubos (trener): Ilość medali bardzo cieszy. Cieszą zwłaszcza medale młodych zawodników Kamila Szołtysika, Szymona Grzegorzycy czy Rafała Balbierza, którzy wywalczyli po dwa medale, w tym medale w rozgrywanej po raz pierwszy formule olimpijskiej. W seniorach potwierdziliśmy swoją dominację na Śląsku. Dla trójki naszych zawodników, którzy wystartują już za trzy tygodnie na Mistrzostwach Europy Seniorów w Danii był to start kontrolny. Wypadł bardzo dobrze. Dla nich wynik był mniej istotny. Ważna była realizacja założeń taktycznych. Zawodnicy prawie w 100% zrealizowali zakładane cele. Mimo, że są jeszcze w trakcie ciężkich treningów i forma ma przyjść za trzy tygodnie, to Marta Lubos i Marek Wolny wygrali swoje kategorie, a Sandra Nowak pokonała w półfinale byłą Mistrzynię Europy, a w finale po kontrowersyjnym werdykcie uległa innej utytułowanej zawodniczce. Cała trójka będzie w Danii walczyć o najwyższe cele.
Tak liczny start w Mistrzostwach Śląska jak i w innych Turniejach w kraju i zagranicą nie byłby możliwy bez wsparcia finansowego Gminy Tarnowskie Góry. Gmina Zbrosławice współfinansuje również starty swojego mieszkańca, a naszego zawodnika Marka Wolnego. Bardzo dziękujemy za tą pomoc. Mamy nadzieję, że również inne Gminy, a także sponsorzy wesprą nas w tym bardzo bogatym w starty, ale także kosztownym sezonie. Nasi zawodnicy będą walczyli o medale m.in. na Mistrzostwach Świata w Kazachstanie i w Japonii, a już w 2020 roku być może na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio.