SKS Łagisza - Piast Ożarowice: 1 - 1 (bramki Frączka i Szczagiela)

W sobotnie południe na stadionie OSIR Będzin zmierzyły się zespoły SKS Łagisza oraz Piasta Ożarowice. Drużyny nie stworzyły ciekawego widowiska i mecz zakończył się wynikiem 1:1.

Pierwsza połowa należała do drużyny przyjezdnej. Piast co chwilę stwarzał sobie sytuacje pod bramką Wacławika. Już w 13 minucie sędzia Piszczelok dopatrzył się zagrania ręką piłki w polu karnym przez obrońce gospodarzy i podyktował rzut karny. Do piłki podszedł Frączek, który pewnym strzałem umieścił futbolówkę w siatce. W kolejnych minutach Piast mógł podwyższyć prowadzenie. W 30 minucie meczu Kocot znalazł się w świetnej sytuacji lecz złe przyjęcie piłki spowodowało kłopoty przy strzale, przez co Wacławik mógł skutecznie interweniować. Kilka minut później bardzo dobrą prostopadłą piłkę zagrał Bąbik do Gubały. Skrzydłowy Piasta oko w oko z bramkarzem gospodarzy uderzył wprost w niego. W tej sytuacji aż prosiło się o podanie do niepilnowanego tuż przed bramką Kocota.

W minioną sobotę, Piast Ożarowice wygrał 3:2 z Górnikiem Wojkowice po meczu pełnym emocji oraz zwrotów akcji. Po tym spotkaniu Ożarowianie awansowali na 10 miejsce w tabeli. Natomiast Górnik spadł na pozycję trzecią.

Z powodu obfitych opadów deszczu główne boisko w Ożarowicach nie nadawało się do gry, przez co gospodarze zdecydowali się mecz rozegrać na boisku bocznym. Wojkowiczanie od początku postawili na atak pozycyjny. Trudne warunki nie ułatwiły zawodnikom rozgrywać piłkę. Raczej gracze obu drużyn skupili się na rozgrywaniu akcji długimi piłkami. W 26 minucie świetnie, na długi słupek, z rzutu wolnego dośrodkował Tadeusz Bąbik. Do piłki najwyżej wyskoczył Kamil Stuczeń, który strzałem głową niespodziewanie wyprowadził gospodarzy na prowadzenie. Chwilę później, prostopadła piłka została zagrana ze środka pola do Marcina Szymonka. Zawodnik gości znalazł się oko w oko z bramkarzem Piasta i nie miał problemu z wykończeniem tej okazji. Ta sytuacja wzbudziła największe emocje gdyż tylko arbitrzy nie zauważyli, że zawodnik gości znajdował się w tej sytuacji na ewidentnym spalonym. Kilka minut później znakomitą okazję zmarnował Mateusz Gubała. Skrzydłowy Piasta dostał świetną piłkę z boku boiska i z 4 metrów trafił wprost w bramkarza Górnika. W 39 minucie faworyci spotkania objęli prowadzenie. Na dośrodkowanie z bocznej strefy zdecydował się Łukasz Stępień. Śliska murawa oraz silne podmuchy wiatru nie ułatwiły dobrej interwencji bramkarzowi Piasta, przez co piłka nieoczekiwanie wpadła do bramki.

Piast Ożarowice wygrał pierwszy mecz u siebie w lidze okręgowej. Zwycięstwo 1:0 z Cyklonem Rogoźnik zapewnił Ożarowianom Piotr Kocot.

W pierwszej połowie Cyklon Rogoźnik skupił się na ataku pozycyjnym. Piast mądrze ustawił się w obronie i co chwilę nękał gości groźnymi kontrami. W 23 minucie świetną okazje do zdobycia bramki zmarnował Kamil Stuczeń, który po podaniu Tadeusz Bąbika nie potrafił skierować piłki do bramki z dosłownie 2 metrów. Chwilę później, Krzysztof Puza wbiegł ze skrzydła w pole karne. Znalazł się tuż przed bramkarzem lecz jego uderzenie przeszło minimalnie obok słupka. W 39 minucie Mateusz Gubała minął w polu karnym obrońce. Jego uderzenie z lewej nogi obronił Arkadiusz Żerdziński. W 43 minucie spotkania po raz kolejny było bardzo groźnie pod bramką Cyklonu. Gospodarze mieli łącznie cztery rzuty rożne pod rząd, po których piłka nie mogła znaleźć drogi do bramki. Efektem tego była kontra, po której sam na sam z Danielem Elznerem biegł Mateusz Fabisiak. Pomocnik Cyklonu został sfaulowany przez powracającego Dawida Dąbrowskiego. Efektem tego była czerwona kartka dla obrońcy Piasta. Mecz, w którym kontrolę mieli gospodarze nagle mógł się diametralnie odmienić. Strzał z rzutu wolnego, wykonywanego przez Adriana Willa, obronił bramkarz Piasta.

Mecz rozpoczął się od szybkiej bramki drużyny przyjezdnej. Już w 3 minucie spotkania obrona gospodarzy źle wybiła piłkę. W konsekwencji dopadł do niej Wajblich, który pięknym uderzeniem po długim słupku, pozbawił szans na skuteczną interwencje Elznera. W dalszej części spotkania mecz wyrównał się. W 40 minucie Marcin Kocot dostał prostopadłe podanie ze środka pola. Zgrał piłkę do Piotra Kocota, który pewnym strzałem z okolic 13 metra wyrównał tuż przed przerwą.

Początek drugiej połowy przebiegł podobnie jak pierwszej. Orzeł Nakło Śląskie szybko strzelił gola. Już minutę po rozpoczęcie gry goście cieszyli się z prowadzenia. Strzał z okolic 16 metra został obroniony przez bramkarza gospodarzy lecz dobitka Szola była już bezbłędna. W dalszej części połowy to gospodarze starali się powrócić do gry. Lecz w 78 minucie goście podwyższyli prowadzenia na 1:3. Wojewodka ograł na skrzydle dwóch zawodników Piasta, po czym dośrodkował w pole karne. Grygny wygrał pojedynek główkowy z Dąbrowskim i tym samym podwyższył prowadzenie. Gdy wydawało się, że w tym spotkaniu nic już nie może się zdarzyć to w 83 minucie faulowany w polu karnym był Bąbik. Rzut karny na bramkę zamienił Frączek. W ostatnich minutach to gospodarze zepchnęli do obrony Orzeł. W 90 minucie po wrzucie z autu i zamieszaniu podbramkowych, ponownie Frączek, strzałem głową, strzelił kolejną bramkę. Mimo pogoni w końcówce spotkania to Piast mógł cieszyć się wygraną. W doliczonym czasie gry sędziowie nie dostrzegli zagrania piłki ręką zawodnika gości w polu karnym. W konsekwencji Frączek faulował idącą z tej akcji kontrę, czym został upomniany drugą żółtą kartką - w konsekwencji czerwoną. Spotęgowane emocję nie konsekwentnym sędziowaniem skończyły się nerwową atmosferą w końcówce spotkania i wieloma faulami.

Piast Ożarowice sprawił ogromną sensację w 3 rundzie Pucharu Polski Podokręgu Bytom i wyeliminował z rozgrywek 4 ligowy Ruch Radzionków! O wyniku, w dogrywce spotkania, przesądziła bramka Piotra Kocota, który strzelił bramkę na 2:1.

W meczu większe posiadanie piłki mieli zawodnicy zespołu gości, którzy starali się szeroko rozgrywać piłkę by rozciągnąć linie defensywną Piasta. W 9 minucie Ruch szybko rozegrał rzut wolny. Piłka została zagrana do Wojsyka, który pięknie uderzył piłkę z woleja. Zmierzającą do bramki futbolówkę zdołał jeszcze sparować Elzner lecz piłką po odbiciu od poprzeczki wpadła do bramki. Bramka na samym początku meczu na trudnym terenie w Ożarowicach pozwoliła gościom myśleć, że mecz będą mieć już pod kontrolą. Mimo większego posiadania piłki, Ruch co chwilę musiał odpierać groźne kontry gospodarzy. W 30 minucie pierwszym znakiem ostrzegawczym było dośrodkowanie Kocota do Zorianskiego. Pomocnik Piasta strzelił bramkę wyrównującą lecz sędzia uznał, że przeszkadzał bramkarzowi w interwencji, przez co bramki nie zaliczył. 6 minut później wszystko było już zgodne z przepisami gry w piłkę nożną. Długą piłkę zagrał Kocot do wychodzącego na pozycje Puzę. Napastnik Piasta minął dwóch rywali i w zamieszaniu podbramkowym piłka trafiła do Bąbika, który swoim strzałem doprowadził do wyrównania.

Unia Dąbrowa Górnicza po trudnym meczu i bramce w końcówce pokonała w sobotę 3:2 beniaminka z Ożarowic w Lidze Okręgowej.

Od samego początku zespół Piasta Ożarowice cofnął się do defensywy i czekał na okazję do kontrataków. W 11 minucie Kamil Furtak zdecydował się na długie podanie z okolic 70 metra. Piłka odbiła się na szesnastym metrze i ... przelobowała bramkarza gospodarzy. Nieoczekiwanie goście wyszli na prowadzenie. Kilka minut później, piłkę ręką w swoim polu karnym zagrał Daniel Niedzielski. Sędzia jednak uznał, że zawodnik gospodarzy w tej sytuacji był faulowany. W 33 minucie pierwsza dogodną sytuacje stworzyli sobie zawodnicy Unii, lecz Krzysztof Bąk uderzył piłką w poprzeczkę. Dosłownie minutę później Kamil Frączek wrzucił piłkę z rzutu wolnego z boku pola karnego. W zamieszaniu podbramkowym samobójcza bramkę strzelił Sylwester Dębowski. Goście mogli wyjść na prowadzenie 3:0 lecz Krzysztof Puza nie wykorzystał kolejnej kontry, w której wyszedł sam na sam z Arturem Tomankiem. Po tej sytuacji gospodarze wzięli się ostro do odrabiania strat. Chwilę później, grający defensywnie w tym spotkaniu Piast... udało się skontrować gospodarzom. Po rzucie rożnym, długą piłkę zagrał Dębowski do Macieja Kruczka, który pewnie wykorzystał sytuacje sam na sam z bramkarzem. Szanse na wyrównanie chwilę później zmarnował Niedzielski, który przestrzelił w sytuacji oko w oko z Michałem Kojem.

Beniaminek z Ożarowic zaskoczył Odrę!

Piast Ożarowice zremisował 2:2 (2:0) z Odrą Miasteczko Śląskie. Beniaminek ligi zaskoczył Odrę grą wysokim pressingiem i o mało nie ograł wicemistrza ubiegłego sezonu!

Goście od samego początku postawili na ofensywę. Chcieli szybko wbić piłkę do bramki beniaminka ligi. Jednak nie udało się w pierwszych minutach meczu zaskoczyć obrony Piasta. W kolejnej części gry to gospodarze przeszli do ataku oraz wysokiej gry pressingiem. W 9 minucie Tadeusz Bąbik uderzył piłką w poprzeczkę bramki strzeżonej przez Krzysztofa Budnego. Cztery minuty później bliskie krycie przyniosło efekt. Podanie Bogumiła Dzilińskiego do bramkarza przeciął Bąbik. Minął bramkarza i już w 13 minucie sezonu beniaminek mógł cieszyć się z bramki. Wicelider poprzedniej sezonu chwilę później dostał kolejny cios. Bąbik zagrał prostopadłą piłkę do Piotra Kocot, który dośrodkował w pole karne. Piłkę odbił obrońca, a następnie do niej najszybciej dobiegł...Kocot, który został sfaulowany przez Daniela Brzezinę. Karny na bramkę, pewnym strzałem, zamienił Kamil Frączek.

Piast Ożarowice pewnie pokonał w meczu wyjazdowym Tempo Stolarzowice 4:2 (3:0) czym zapewnił sobie drugą pozycję w tabeli i awans do Ligi Okręgowej. Na boisku spotkał się zespół z Ożarowic, który ma najwięcej bramek strzelonych w lidze z zespołem, który jest w czołówce w statystyce najmniejszej liczby straconych bramek. Mimo tego byliśmy świadkami wielu bramek. Już w 3 minucie błąd bramkarza wykorzystał Krzysztof Puza. Pomocnik Piasta wepchnął piłkę do pustej bramki po nieudanych chwycie bramkarza gospodarzy. W 18 minucie na rajd prawą stroną boiska zdecydował się Dawid Kańtoch. Podał piłkę do Piotra Kocota, który strzałem ze szpica umieścił ją w bramce Tempa. W 40 minucie setnego gola w sezonie dla Piasta strzelił, kapitan zespołu, Kamil Furtak.

Piast Ożarowice wygrywa osiemnaste spotkanie w tym sezonie!

Tym razem po trudnym spotkaniu pokonuje w meczu wyjazdowym Przyszłość Nowe Chechło 5:2 (1:2).

Mecz w Nowym Chechle był bardzo ważny dla obu zespołów. Piłkarze z Ożarowic wciąż walczą o awans do Ligi Okręgowej. Natomiast Przyszłość walczy o utrzymanie. Mecz lepiej rozpoczął się dla gości. Już w 7 minucie Piast wychodzi na prowadzenie po akcji dwóch młodzieżowców - Mateusza Przybylaka oraz Piotra Kocota. To był dopiero początek sportowych emocji. W 34 minucie Bartosz Osuch zagrywa piłkę ręką we własnym polu karnym. Stały fragment gry na bramkę zamienia Damian Dramski. Chwilę później bramkę strzałem głową zdobywa Łukasz Stolarski. Do przerwy byliśmy świadkami sensacyjnego prowadzenia gospodarzy.

Piast Ożarowice - KS Piekary Śląskie 4:2 (3:2)

Piłkarze z Ożarowic pokonali w sobotnie popołudnie KS Piekary Śląskie 4:2 (3:2). Mecz rozpoczął się od świetnej okazji Dawida Kańtocha, który mijając ostatniego obrońce został przez niego sfaulowany. W konsekwencji czerwoną kartkę już w 3 minucie spotkania ujrzał Łukasz Franiel. Dwie minuty później kolejna świetna akcja Kańtocha, który podał piłkę wzdłuż bramki do niepilnowanego Piotra Kocota. Napastnik Piasta dołożył nogę i trafił już 11 raz do bramki w tym sezonie. Goście mimo gry w dziesiątkę nie odstępowali. W 18 minucie prostopadłą piłkę wykorzystał Grzegorz Skutela czym nieoczekiwanie wyrównał wynik spotkania. Ta sytuacja orzeźwiła gospodarzy. Dosłownie chwilę później świetna akcja skrzydłem Kocota, podanie wzdłuż bramki i 200 procentowej okazji nie wykorzystuje Rafał Dulęba. W 27 minucie dośrodkowanie z rzutu wolnego z boku pola karnego przez Tadeusza Bąbika.