Beniaminek z Ożarowic zaskoczył Odrę!

Piast Ożarowice zremisował 2:2 (2:0) z Odrą Miasteczko Śląskie. Beniaminek ligi zaskoczył Odrę grą wysokim pressingiem i o mało nie ograł wicemistrza ubiegłego sezonu!

Goście od samego początku postawili na ofensywę. Chcieli szybko wbić piłkę do bramki beniaminka ligi. Jednak nie udało się w pierwszych minutach meczu zaskoczyć obrony Piasta. W kolejnej części gry to gospodarze przeszli do ataku oraz wysokiej gry pressingiem. W 9 minucie Tadeusz Bąbik uderzył piłką w poprzeczkę bramki strzeżonej przez Krzysztofa Budnego. Cztery minuty później bliskie krycie przyniosło efekt. Podanie Bogumiła Dzilińskiego do bramkarza przeciął Bąbik. Minął bramkarza i już w 13 minucie sezonu beniaminek mógł cieszyć się z bramki. Wicelider poprzedniej sezonu chwilę później dostał kolejny cios. Bąbik zagrał prostopadłą piłkę do Piotra Kocot, który dośrodkował w pole karne. Piłkę odbił obrońca, a następnie do niej najszybciej dobiegł...Kocot, który został sfaulowany przez Daniela Brzezinę. Karny na bramkę, pewnym strzałem, zamienił Kamil Frączek.

Piast Ożarowice pewnie pokonał w meczu wyjazdowym Tempo Stolarzowice 4:2 (3:0) czym zapewnił sobie drugą pozycję w tabeli i awans do Ligi Okręgowej. Na boisku spotkał się zespół z Ożarowic, który ma najwięcej bramek strzelonych w lidze z zespołem, który jest w czołówce w statystyce najmniejszej liczby straconych bramek. Mimo tego byliśmy świadkami wielu bramek. Już w 3 minucie błąd bramkarza wykorzystał Krzysztof Puza. Pomocnik Piasta wepchnął piłkę do pustej bramki po nieudanych chwycie bramkarza gospodarzy. W 18 minucie na rajd prawą stroną boiska zdecydował się Dawid Kańtoch. Podał piłkę do Piotra Kocota, który strzałem ze szpica umieścił ją w bramce Tempa. W 40 minucie setnego gola w sezonie dla Piasta strzelił, kapitan zespołu, Kamil Furtak.

Piast Ożarowice wygrywa osiemnaste spotkanie w tym sezonie!

Tym razem po trudnym spotkaniu pokonuje w meczu wyjazdowym Przyszłość Nowe Chechło 5:2 (1:2).

Mecz w Nowym Chechle był bardzo ważny dla obu zespołów. Piłkarze z Ożarowic wciąż walczą o awans do Ligi Okręgowej. Natomiast Przyszłość walczy o utrzymanie. Mecz lepiej rozpoczął się dla gości. Już w 7 minucie Piast wychodzi na prowadzenie po akcji dwóch młodzieżowców - Mateusza Przybylaka oraz Piotra Kocota. To był dopiero początek sportowych emocji. W 34 minucie Bartosz Osuch zagrywa piłkę ręką we własnym polu karnym. Stały fragment gry na bramkę zamienia Damian Dramski. Chwilę później bramkę strzałem głową zdobywa Łukasz Stolarski. Do przerwy byliśmy świadkami sensacyjnego prowadzenia gospodarzy.

Piast Ożarowice - KS Piekary Śląskie 4:2 (3:2)

Piłkarze z Ożarowic pokonali w sobotnie popołudnie KS Piekary Śląskie 4:2 (3:2). Mecz rozpoczął się od świetnej okazji Dawida Kańtocha, który mijając ostatniego obrońce został przez niego sfaulowany. W konsekwencji czerwoną kartkę już w 3 minucie spotkania ujrzał Łukasz Franiel. Dwie minuty później kolejna świetna akcja Kańtocha, który podał piłkę wzdłuż bramki do niepilnowanego Piotra Kocota. Napastnik Piasta dołożył nogę i trafił już 11 raz do bramki w tym sezonie. Goście mimo gry w dziesiątkę nie odstępowali. W 18 minucie prostopadłą piłkę wykorzystał Grzegorz Skutela czym nieoczekiwanie wyrównał wynik spotkania. Ta sytuacja orzeźwiła gospodarzy. Dosłownie chwilę później świetna akcja skrzydłem Kocota, podanie wzdłuż bramki i 200 procentowej okazji nie wykorzystuje Rafał Dulęba. W 27 minucie dośrodkowanie z rzutu wolnego z boku pola karnego przez Tadeusza Bąbika.

Nitron wystawił młody zespół na to spotkanie. W pierwszej jedenastce gospodarzy zagrało aż 5 młodzieżowców oraz czterech zawodników do 25 roku życia. Dla porównania Piast w pierwszej "11" wystawił trzech młodzieżowców. Mimo tego, że zdecydowanym faworytem tego spotkania był zespół z Ożarowic to w meczu nie było tego widać. Oba zespoły na początku pierwszej połowy miały swoje szanse aby wyjść na prowadzenie. W 17 minucie Dąbrowski zagrał prostopadłą piłkę do Kańtocha, który strzałem z 10 metrów umieścił futbolówkę w bramce. W 30 minucie długi wrzut z autu Piotra Kocota, piłkę przedłużył głową Dulęba. A do niej najszybciej dobiegł Bąbik, który strzałem z głowy podwyższył prowadzenie.

Piast wygrywa i wskakuje na drugie miejsce!

Piast Ożarowice wygrywa u siebie z Olimpią Boruszowice 3:1 (1:1) i tym samym awansuje na drugie miejsce w tabeli Bytomskiej Klasy A. Do zwycięstwa w największym stopniu przyczynił się Krzysztof Puza, który zdobył 2 bramki. Mecz rozpoczął się od akcji Piasta z prawej strony boiska. Pascal Łukowiak zagrał piłkę w pole karne, gdzie nogę do piłki dostawił Puza. Futbolówka wpadła do bramki przy dłuższym słupku. Chwilę później doskonałą sytuację do zdobycia bramki miał Dawid Kańtoch. Lecz w sytuacji sam na sam, strzelił tuż obok słupka. Goście wyrównali wynik meczu po strzale głową z rzutu rożnego w 35 minucie.

Remis w meczu na szczycie Klasy A!

W sobotę Piast Ożarowice zremisował na wyjeździe z liderem Bytomskiej Klasy A - Orłem Brzeziny Śląskie 2:2. Mecz mógł się podobać kibicom zgromadzonym przy ulicy Niesiołowskiej w Piekarach Śląskich. Piłkarze obu klubów pokazali, że w wyższej klasie rozgrywkowej również daliby sobie radę. Pierwszą fazę gry lepiej zagrali zawodnicy gości. Efektem tego była wykorzystana sytuacja przez Dawida Kańtocha po podaniu Mateusza Gubały. Mimo tej sytuacji Piast stworzył jeszcze parę okazji do zdobycia bramki. Kilka minut później gospodarze wyrównali po strzale Pawła Kupca Zawodnik Orła dostał podanie ze skrzydła i z okolic 6 metra nie miał problemu z wykończeniem akcji. Parę chwil później Robert Piątek wyprowadził gospodarzy na prowadzenie. Napastnik Orła otrzymał prostopadłe podanie ze środkowej strefy boiska i strzelił bramkę na 2:1.

Piast wygrywa kolejny ważny mecz!

W sobotę w Ożarowicach Piast rozgromił drugą drużynę Polonii Bytom aż 7:0 (3:0). Mecz zapowiadany jako hit kolejki w Bytomskiej Klasie A, zakończył się perfekcyjną wygraną podopiecznych Rafała Dulęby! Od samego początku bramkarz Polonii - Mateusz Harkawy musiał wiele razy interweniować broniąc bramki gości. W pierwszych dziesięciu minutach spotkania gospodarze mieli wiele sytuacji aby otworzyć wynik spotkania. Jednak nieskuteczność plus dobra dyspozycja Harkawego uchroniła Polonie od straty bramki. Worek z bramkami otworzył dopiero w 28 minucie, najlepszy strzelec Piasta, Dawid Kańtoch.

Piast wygrywa w meczu na szczycie!

Piast Ożarowice wygrał w meczu wyjazdowym z wiceliderem tabeli Górnikiem Bobrowniki Śląskie aż 6:1. Po dwie bramki dla zespołu przyjezdnego strzelili Dawid Kańtoch oraz Krzysztof Puza. Po tym meczu stawka zespołów walczących o awans się wyrównała i dzieli je zaledwie jeden punkt różnicy. Mecz rozpoczął się od ataków ze strony gości. Już w 3 minucie meczu prostopadłą piłkę do Piotra Kocot zagrał Dawid Kańtoch. Napastnik Piasta nie miał problemu z wykończeniem sytuacji sam na sam i wyprowadził zespół z Ożarowic na prowadzenie. Parę minut później było już 2:0. Piłkę dośrodkowaną przez Tadeusz Bąbik trafia do Krzysztofa Puzy, który zgrywa ją do Dawida Kańtocha. Zawodnik drużyny gości bez problemu wykańcza sytuację. Tuż przed końcem pierwszej połowy sędzia dopatrzył się faulu w polu karnym. Piłkę uderzoną z 11-stki obronił Michał Koj.

Czarni Kozłowa Góra wygrywają z Piastem Ożarowice 3:2 (1:1)

Mecz od początku obfitował w wiele pojedynków w środkowej strefie boiska. Zawodnicy obu zespołów nie odstawiali nóg, przez co spotkanie było dosyć ostre. Od pierwszych minut to Piast stwarzał sobie dużo sytuacji podbramkowych. Dawid Kańtoch oraz Piotr Kocot co chwile nękali, swoimi akcjami, obrońców gospodarzy. Mimo kilku sytuacji, formacji ofensywnej gości, nie udało się strzelić bramki. Czarni Kozłowa Góra pierwszą okazję stworzyli sobie w 30 minucie meczu. Po strzale z rzutu wolnego piękną paradą popisał się Michał Koj, ratując Piast od straty bramki. Interwencja skończyła się niestety kontuzją i wymuszona była zmiana. Do bramki gości wszedł Aleksander Cogiel. Świetnego wykonania rzutu wolnego pozazdrościł gościom Bartosz Osuch. Obrońca Piasta podszedł do wolnego z okolic 30 metra i potężnym strzałem wyprowadził gości na prowadzenie. Kilka minut przed końcem pierwszej połowy gospodarze wyrównali wynik spotkania również po rzucie wolnym. Strzelcem bramki był Rafał Przerwa.